Binlerce mektup ve paket çöpte bulundu

Sauerland’da POST skandalı   SUNDER (TR Haber) SAUERLAND’ın Sundern şehirinde  bir okulun çöp konteynırlarında binlerce dağıtılmamış mektup ve paket bulundu. Polis olaya el koydu. Bir çete ihtimali üzerinde duruluyo...

Binlerce mektup ve paket çöpte bulundu

Sauerland’da POST skandalı

 

SUNDER (TR Haber)

SAUERLAND’ın Sundern şehirinde  bir okulun çöp konteynırlarında binlerce dağıtılmamış mektup ve paket bulundu. Polis olaya el koydu. Bir çete ihtimali üzerinde duruluyor.

Yüksek Sauerland (Arnsberg) polisinin yaptığı açıklamaya göre; bir ihbar sonucu polis Sundern’deki okulun çöp konteynırlarını kontrol etti. Açılmış binlerce mektup ve paketler buldu. Altı şüpheli geçici bir süre için önce tutuklandılar sonra savcılığın direktifiyle serbest bırakıldılar.

Polis tutuklanan şüphelilerin evlerine yaptığı baskında 20 bin Euro’nun üzerinde nakit para,  değerli takılar ve akıllı telefonlar ele geçirdi. Derinlemesine yapılan araştırmada yaşları 18 ile 32 arasında değişen şüphelilerin, Sundern’deki daireyi bir süre önce kiraladıkları ve beşinin Berlin’den birisinin de Oldenburg kentinden Sundern’e geldiklerini tespit etti. Polis ortaya çıkan bu sonuçtan sonra bu işi yapanların bir çete olması ihtimali  üzerinde yoğunlaşıyor.

Bir süre önce benzer bir skandal Bergkamen kentin’ de de yaşanmıştı. Alman Posta idaresi çeşitli bölgelerde  mektup ve paket  dağıtımında taşeron firmalar kullanıyor. Bu işleri yapanların taşeron firma elemanlarının olup, olmadığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Yorumlar

tüm yorumlar