Ruhr bölgesi Baran için seferber oldu

Herkes Baran’a yardım için koştu Tevfik KARA/ BOTTROP (TR Haber) LENFOMA kanseri olan 7. Sınıf öğrencisi Baran Murat Özen (13) için Bottrop’ta yapılan kan örneği kampanyasına yüzlerce insan katılarak onu tekrar hayata ...

Ruhr bölgesi Baran için seferber oldu

Herkes Baran’a yardım için koştu

Tevfik KARA/ BOTTROP (TR Haber)

LENFOMA kanseri olan 7. Sınıf öğrencisi Baran Murat Özen (13) için Bottrop’ta yapılan kan örneği kampanyasına yüzlerce insan katılarak onu tekrar hayata döndürmek için adeta seferber oldular.

Bottrop’ta bulunan Dieter-Renz-Halle’de WSZE (Batı Almanya Bağış Merkezi) öncülüğünde Deutsches Rotes Kreuz, Universitätsklinikum Essen ve DRK-Blutspendedienst West‘in katkılarıyla düzenlenen kan bağışı kampanyası hakkında  Baran Murat Özen’in annesi ve babası Filiz-Recep Özen: “ içerisi gibi dışarısı da çok kalabalıktı.

Bay-bayan, genç-yaşlı herkes bizlere yardımcı olabilmek, Baran’ımıza hayat verebilmek için herkes buraya gelmiş. Uzaktan yakından kampanyamıza katılan herkese teşekkür ediyoruz. Burada olamayıpta dualarını gönderen herkesten Rabbimiz razı olsun” dediler.

BEŞİKTAŞLILAR MORAL VERDİ
Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan  Baran Murat’a destek ve umut olabilmek adına Duisburg Beşiktaşlılar Derneği üyeleri tezahüratta bulunarak moral vermeye çalıştılar.  Baran Murat’a  Beşiktaş’lı futbolcuların imzaladığı formayı ve Duisburg Beşiktaşlılar Derneğinin  atkısını hediye ettiler.
Taraftarlar adına sözcülük yapan bir genç Baran Murat’ a hitaben şunları söyledi;  “Duisburg Beşiktaşlılar Derneği olarak hastalığına şifa olabilmek ve duyarlılık oluşturabilmek adına ‘Kan ver, hediyen hayat olsun’ sloganıyla buraya geldik.

Yüzlerce insanın burada olması bizi fevkalade mutlu etmiştir. İnşallah gelen bu insanlardan bir doku uyuşacaktır. Seni de sağlığına kavuştuktan sonra en kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz. Daha gidecek bir çok deplasmanımız olacak.” dedikten sonra hep birlikte Kartal selamı yaptılar. Beklenmedik bu tatlı sürpriz karşısında Baran Murat’ın  anne ve babasıyla birlikte çok sevinçli ve heyecanlı olduğu gözlendi.

Yorumlar

tüm yorumlar