Avrupalı Türklerin Vekili Yeneroğlıu Ses Verdi!..

Yeneroğlu'ndan DÖVİZLE ASKERLİK Açıklaması   Milli Savunma Bakanımızın Dövizle Askerlikle İlgili Açıklaması Hakkında Bilgilendirme Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar Anadolu Ajansı Editör Masasına yeni askerlik sistemiyle ...

Avrupalı Türklerin Vekili Yeneroğlıu Ses Verdi!..

Yeneroğlu'ndan DÖVİZLE ASKERLİK Açıklaması

 

Milli Savunma Bakanımızın Dövizle Askerlikle İlgili Açıklaması Hakkında Bilgilendirme

Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar Anadolu Ajansı Editör Masasına yeni askerlik sistemiyle ilgili açıklamalarda bulunmuş, bu çerçevede 2 bin Avro olan dövizle askerlik bedelinin 5 bin 113 Avro olarak belirlendiği bilgisi kamuoyunda yer almıştır. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız açıklamanın ardından tepkilerini telefon, e-mail veya sosyal medya aracılığıyla dile getirmektedirler.

Öngörülen yeni sistemde Türkiye’deki yükümlülere ya askerlik hizmetini yapma ya da bedelli askerlik imkanından faydalanma alternatifleri sunulmaktadır. Ancak yurtdışında yerleşik bir yükümlü için -içinde bulunduğu şartlar nedeniyle- sadece dövizle askerlik imkanı söz konusudur. Öte yandan yurtdışındaki insanlarımızın sosyo ekonomik şartlarını dikkate aldığımızda ödenecek meblağın artırılması, karşılanamayacak bir yük oluşturabilecektir. Bu da bazı vatandaşlarımızın uzun süre Türkiye’ye gelememesine neden olabilecektir. Ayrıca yurtdışındaki gençlerimiz açısından baktığımızda zaten doğdukları ve yaşadıkları ülkenin vatandaşı olmaları sebebiyle Türk vatandaşlığından çıkma durumları yaşanabilecektir. Bu hususlarla birlikte, dövizle askerlik meselesinin, diaspora politikalarımızın bir gereği olarak, ülkemizle olan bağın muhafaza edilerek daha da güçlendirilmesi için kolaylaştırıcı yöntemle ele alınması faydalı  olacaktır. 

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın meselelerini takip eden bir milletvekili olarak bu düşüncelerimizi konunun gündeme gelmesinin ardından Milli Savunma Bakanımızla  paylaştık, önerinin tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirttik. Endişelerimizi aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettik.

Bakanlığımız kamuoyu ile paylaştığı yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışmaları devam ettirmektedir. Dövizle askerlikle ilgili de yukarıda ifade edilen hususları değerlendirmeye almıştır. Çalışmanın sonucunda yeni sistem Nisan ayında yasalaşmak üzere TBMM gündemine gelecektir. Bu noktada takdir Türkiye Büyük Millet Meclisimizin olacaktır. Elbette süreç boyunca tüm ilgililerle endişelerimizi paylaşacak, görüşlerimizi dile getireceğiz. Bu zaman zarfında yurtdışında yaşayıp şartları taşıyan yükümlüler dövizle askerlik imkanından faydalanabilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Mustafa Yeneroğlu 

İstanbul Milletvekili

 

 

EDİTÖR‘ünüz diyor ki;

DÖVİZLE Askerlik Bedeli; yükseldi, yükseliyor ve yükselecek derken Sayın Mustafa Yeneroğlu nihayet ses verdi. Diğerlerinden yani Sayın Zafer Sırakaya ve Cemal Çetin’den TIK yok!..

Güya AVRUPALI Türklerin temsilcisi olan bu üç vekil arkadaş konuşsa nolur konuşmasa nolur?!.. Bana göre hiçbir FONSİYONLARI, ETKİLERİ ve TEPKİLERİ’de yok!.. Zaten olamaz da!.. Zira onları oraya seçtiren  zihniyet bu arkadaşlara;

„USLU USLU OTURUN, ETLİYE-SÜTLÜYE SAKIN KARIŞMAYIN!..“ dedi ve onlarda aynen bunu uyguluyorlar.

Bu arkadaşlardan bir İCRAAT beklemek bana göre HAYALCİLİK olur. Onlardan biz AVRUPALI TÜRKLER için İCRAAT bekleyenlerde HAYAL KIRIKLIĞI yaşarlar ve yaşamaya da mahkumdurlar.

 

Bakınn  1 Ağustos 20017 tarihliSİZİ ADAM YERİNE KOYAN YOK!.“ isimli  makalemde YENEROĞLU  ve arkadaşları için ne demişim?!

YENEROĞLU ve DİĞERLERİ

Adı üzerinde AK Parti’nin İstanbul milletvekili  Mustafa Yeneroğlu GÜYA  Avrupalı Türkleri temsil ediyor!..

Bence etmiyor ve edemez de!.. Zira adı üzerinde o İSTANBUL MİLLETVEKİLİ. Metin Külünk neyse Yeneroğlu’da aynısı!..

Sayın Yeneroğlu ALMANYA’da yetişip, büyüdü, okudu ve çalıştı. Burayı çok iyi bildiği için GÜNDEM’le alakalı açıklamaları da o yapıyor.

Bana sorarsanız Sayın Yeneroğlu BAL YAPAMAYAN bir ARI’dır!..  Problemlerin tespitini  ve eleştirileri ben de yapabiliyorum!. Bunu uzun yıllardan beri Almanya’da yaşayan veya gündemi takip eden herhangi birisi de yapabilir. Bunun için Yeneroğlu’na hiç te  gerek yok!..

Yeneroğlu ÇÖZÜM makamındadır.  Çözüm üretebiliyor mu? İşte bütün mesele budur!.. Bu yüzden BAL yapamayan ARI diyorum!..

 GELELİM olayın bir diğer tarafına; Arada sıra da AK Partili milletvekilleri AVRUPA arenasına gelip boy gösteriyorlar. Bunların arasında en çok sevilen de Metin KÜLÜNK’tür. Hatta ona Avrupalı Türkler’in ABİSİ diyorlar…

BANA göre hepsi VİTRİNE OYNUYORLAR!..

Hatta diyorum ki; sık sık Avrupa’ya gelen milletvekillerinin mutlaka Avrupa ile ya bir iş bağlantısı vardır ya da ileriye yönelik olarak böyle birşey planlıyordur!..

Yoksa ACI ama GERÇEK olan şudur; Avrupalı Türkler SAHİPSİZDİR!..

İşte bir kez daha gördük ve yaşadık!.. Milletvekili sayısı 600’e çıkarıldı ama hala yurtdışı ayrı bir SEÇİM BÖLGESİ yapılmadı!.. Tepedekiler işlerine gelen kanunları öyle kolay çıkarıyorlar ki sormayın gitsin!.. Ama sıra SİZE geldi mi oyunu RÖLANTİYE alıyor ve  bunu da gayet iyi başarıyorlar!..

Ne diyelim HELAL olsun!.. Zira; „at binenin, kılıç  kuşananın“

SON SÖZ olarak; „eşek olana semer vuran çok olur“

 

https://turkhaber.eu/haber/1105/sizi-adam-yerine-koyan-yok

 

Yorumlar

tüm yorumlar