Engelli Oğul’a Adanan Bir Ömür Ödüllendirildi

Yılın emekçi kadını Nevin Torun Meriç   Tevfik KARA/ESSEN(TR Haber) MERKEZİ Essen şehirinde olan Ruhr Veliler Birliğinin her yıl  geleneksel olarak seçtiği “Yılın Emekçi Kadını”  Nevin Torun Meriç&nb...

Engelli Oğul’a Adanan Bir Ömür Ödüllendirildi

Yılın emekçi kadını Nevin Torun Meriç

 

Tevfik KARA/ESSEN(TR Haber)

MERKEZİ Essen şehirinde olan Ruhr Veliler Birliğinin her yıl  geleneksel olarak seçtiği “Yılın Emekçi Kadını”  Nevin Torun Meriç  oldu.

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yapılan organizasyonda; “Kadının cinsel tacize uğramadığı, sömürülmediği, aşağılanmadığı, ayrımcılık yapılmadığı bir toplum, bir dünya için birlikte haykıralım. Birlikte türküler söyleyelim, birlikte şiirler okuyalım. Özümüzü, sözümüzü birleştirelim; yıkalım ortaçağ düşüncelerini, davranışlarını, aldatmacalarını. Her alanda eşitlik için birlikte mücadele edelim. Yükseltelim özgürlük bayrağını, hep beraber daha yükseklere. Yan yana, kol kola. Güzel günler, aydınlık yarınlar için. Dünya Emekçi Kadınlar Günü hepimize kutlu olsun" vurgusu yapıldı.

 ENGELLERİ TEK TEK AŞIYORLAR


Daha sonra Ruhr Veliler Birliği tarafından geleneksel olarak 2015 yılından bu yana verilen "Yılın Emekçi Kadını Ödülü"  sahibini buldu. İşinin, gücün yanı sıra kendisini engelli oğluna (Natuhan Meriç)  adayan Nevin Torun Meriç, Ruhr Bölgesinde Yılın Emekçi Kadını seçildi.

Bir plaket ve ve çiçekle ödüllendirilen Nevin Torun Meriç: “ Herkes evladını sever. Ben de seviyorum tabi ki. Ancak oğlum engelli diye onu bazı sosyal ve kültürel etkinliklerden mahrum bırakmıyorum. Bilakis bu tür etkinliklere götürerek topluma uyumunu ve toplumun onu kabullenmesini sağlıyorum. Çok ta olumlu sonuçlar aldık. Diğer engelli ailelere de bunu uygulamalarını öneririm. Beni bu ödüle layıl gören  Ruhr Veliler Birliği camiasına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar