Lage Tuncer Kaya için ağladı

DİTİB Lage Mehmet Akif Ersoy Camii Din Görevlisi Tuncer Kaya göz yaşları içinde ebediyete uğurlandı   T.C. Münster Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği Din Görevlilerinden DİTİB Lage Mehmet Akif Ersoy Camii Din Görevlisi Tu...

Lage Tuncer Kaya için ağladı

DİTİB Lage Mehmet Akif Ersoy Camii Din Görevlisi Tuncer Kaya göz yaşları içinde ebediyete uğurlandı

 

T.C. Münster Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği Din Görevlilerinden DİTİB Lage Mehmet Akif Ersoy Camii Din Görevlisi Tuncer Kaya, 28.11.2015 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonrası Hakk’ın Rahmeti’ne kavuştu.. Evli ve iki çocuk babası olan Din Görevlisinin  cenazesi 30.11.2015 tarihinde defnedilmek üzere Türkiye'ye gönderildi. Cenaze namazı öncesi din görevlisi arkadaşları tarafından Kur'an-ı Kerim tilavet edildi.

Münster Din Hizmetleri Ataşesi Yunus YÜKSEL tarafından kıldırılan ikindi namazı sonrası cenaze namazını DİTİB'i temsilen gelen DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Düsseldorf Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan ILIKKAN kıldırdı. Ayrıca Münster Din Hizmetleri Ataşesi Yunus YÜKSEL cenaze namazı sonrası Tuncer KAYA'nın kısa bir özgeçmişini anlattı. Birçok din görevlisi ve cemaat cenazede hazır bulundular. Daha sonra tekbirlerle eller üzerinde adeta uçuyormuş gibi Türk Bayrağı'na sarılı tabut cenaze arabasına konuldu ve gönüllerde hiç durmayacak olan hüzün ve duygu seliyle beraber Türkiye'ye uğurlandı. Tüm camiamızın ve ailesinin başı sağ olsun...

 

Meslektaşı İbrahim Işık anlatıyor:

Her hafta sonu olduğu gibi yine bu hafta cumartesi günü camide öğrencilerine ders vermek için gelen hocamız yerine oturdu ve Kur'an-ı Kerim'i açtı, öğrencilerini beklerken Kur'an okumaya başladı. Bir kaç dakika sonra gelen öğrencisi hocasına baktı ama hocası hareket etmiyordu. Seslendi, ama hocası cevap ta vermiyordu. Tedirgin olan öğrenci babasına haber verdi. Acı gerçek öğrenci velisinin camiye gelmesiyle ortaya çıktı. Hocamız çoktan Hakk'ın rahmetine kavuşmuştu. İnsan nasıl yaşarsa öyle ölüyordu... Önünde Kur'an-ı Kerim'i dahi kapanmamış bir halde Kur'anı'ı seyrede seyrede, abdestli bir halde, mübarek evinde ve Allah'ın kitabını öğreterek son yolculuğa çıkıyor ve etrafındaki öğrencilerini de korkutmadan sanki hala ders dinlemeye devam ediyormuş gibi sessizce uyur bir halde sefer eyliyordu dar-u ukbaya. Namaz öncesi okunan Kuran'ı sanki o da dinliyor gibiydi. Mevlam kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin... Rahmetiyle muamele eylesin... Efendimiz (s.a.s)'e komşu eylesin... Bize de hüsn-ü hatimeler nasip eylesin...

Saygıdeğer hocamıza Allah'tan rahmet diler, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederim.

T.C. Münster Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde bulunan Lage DİTİB Mehmet Akif Ersoy Camii Din Görevlisi Tuncer Kaya hocamızın anısına kaleme alınmış olan şiir.   

Bir gül düştü toprağa, gönül ikliminden, Adı bilinmeyen, ama gönülden sevilen. Nerdedir şimdi anam, babam, yarim ve sevdiklerim, Ya vatanım, tek karış toprağına canımı adadığım.

Bir gül düştü toprağa, gönül diyarından, Yollarını arşınladığım, gurbet akşamlarından. Bir tahta valizle yapayalnız gelip, minareleri, kubbeleri inşa ettiğim gurbet diyarı Almanya‘dan.

Bir gül düştü toprağa, hazan mevsiminden Hiç bu kadar sararmamıştı yapraklar Hüzün bu denli düşmemişti gönül bahçeme Hasret, ayrılık ve özlem En kutlu vuslata yoldaşmış meğerse matem.

Bir gül düştü toprağa, rızay-ı İlahi‘den Gurbetim, özlemim ve maksadım rızanadır Senin mülkünden hicretim yine Sana‘dır. Garip, yalnız ve hasret… Bu hazan mevsiminde ey Rahmet-i Rahman vuslatım Sana’dır.

İbrahim ATEŞ

Yorumlar

tüm yorumlar