Gelmeyenler çok şey kaçırdı

Milletvekillerinden ilgi çok, vatandaş yok Giresunlu Akademisyenler diğerlerinden çok farklı DUİSBURG(TR Haber) MERKEZİ Almanya’nın Duisburg kentinde olan Avrupa Giresunlu Akademisyenler Derneğinin (AGİAK) Duisburg Belediyesinin desteğiyle...

Gelmeyenler çok şey kaçırdı

Milletvekillerinden ilgi çok, vatandaş yok

Giresunlu Akademisyenler diğerlerinden çok farklı

DUİSBURG(TR Haber) MERKEZİ Almanya’nın Duisburg kentinde olan Avrupa Giresunlu Akademisyenler Derneğinin (AGİAK) Duisburg Belediyesinin desteğiyle engelli, engelsiz, erkek ve kız takımlarıyla birlikte organize ettiği sıradışı futbol turnuvasına vatandaş pek ilgi göstermedi ancak siyasetçiler turnuvaya koşarak destek verdiler. Turnuvaya başta SPD Federal Milletvekilleri Mahmut Özdemir ve Baerbel Bas, Eyalet Milletvekili Sarah Philipp, Duisburg Belediye Başkanı Manfred Osenger ve Duisburg-Süd Belediye Başkanı Volker Haasper  bizzat  gelerek AGİAK yönetim kurulunu tebrik ettiler.

“Hile olmadan birlikte futbol oynayalım“ sloganı adı altında Duisburg’taki Sporthalle-Süd salonunda yapılan turnuvaya toplam 10 takım katıldı. Tek devre yedişer dakikalık maçlar halinde oynanan turnuvanın finalinde AGİAK Erkekler ile Waldorf Schule finale kaldılar. Finalde rakibini Şaban ve Tayfun’un golleriyle 2-0 mağlup eden AGİAK Erkekler turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvada sıralama şöyle gerçekleşti: Şampiyon AGİAK Erkekler, 2. Waldorf Schule, 3. FC Mülteciler, 4. RZ-Süd 1, 5. RZ-Süd 2, 6. WfbH (Engelliler) Duisburg, 7. VKM (Engelliler) Duisburg, 8. AGİAK Kızlar, 9. FC Hüttenheim ve 10. RZ-Kızlar.

Sıradışı turnuvanın organizesini yapan Avrupa Giresunlu Akademisyenler Derneğinin 1. Başkanı Cevdet Maraş ve 2. Başkanı Kenan Durmuş: „Dernekçilikte henüz çok yeniyiz ama biz son bir yıla çoook faaliyetler sığdırdık. Turnuvamıza toplam 10 takım katıldı. Engelli, engelsiz, kız, erkek, yaşlı ve genç olarak her kesimden takımlar vardı. Sonuç hiç önemli değildi. Amaç tüm katılanları kaynaştırmaktı ve biz bunu başardık. Gönül isterdi ki hemşehrilerimizde gelip bize destek versinlerdi ama olmadı. Yinede katılan ve katılmayan herkese teşekkür ediyoruz“ dediler.

ŞAMPİYON AGİAK ERKEKLER: Ömer, Alper, Alperen, Ceyhun, Şaban, Göksal, İdris, Yasin, Metin, Tayfun.

EDİTÖR’den! (Tevfik KARA)

Öncelikle Avrupa Giresunlu Akademisyenler Derneğini böyle anlamlı bir organizasyonu gerçeklewştirdikleri için tebrik ediyorum. Zaten son bir yıl içinde kültür, sanat, spor ve eğitim amaçlı birçok faaliyetler gerçekleştirdiler. Bazıları laf üretirken, onlar faaliyet üretiyorlar.

Gerek düşünce gerek organize olarak  mükemmel bir etkinlikti. Gönül isterdi ki bu eyalette bulunan GİRESUN markasını kullanan diğer derneklerde en azından gelerek katılım anlamında destek versinlerdi. Ama olmadı!.. Galiba bizimkilere saz, söz ve curcuna lazım. Eğer maksat yemek ve içmekse en alası burada vardı. Bu anlamda ben gelmeyen veya gelmek istemeyen sözde GİRESUNLULARI kınıyorum!..

Çooook şey kaçırdılar çooook!..

EMİNE, CEVDET, KENAN  ve diğer kardeşlerim yılmak yok! Yanınızdayım. Siz doğru yoldasınız. ALLAH doğrularla birliktedir.

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar