Balve’den Balıkesir’e son yolculuk

BALVE, BALVE OLALI BÖYLE CENAZE TÖRENİ GÖRMEDİ Abdülkadir  KARAOSMANOĞLU/ BALVE İSERLOHN’daki A 46  otobanında meydana gelen feci trafik kazasında hayatını kaybeden Balıkesirli Nuri ve Hakan Dönmez  kardeşler  doğ...

Balve’den Balıkesir’e son yolculuk

BALVE, BALVE OLALI BÖYLE CENAZE TÖRENİ GÖRMEDİ

Abdülkadir  KARAOSMANOĞLU/ BALVE

İSERLOHN’daki A 46  otobanında meydana gelen feci trafik kazasında hayatını kaybeden Balıkesirli Nuri ve Hakan Dönmez  kardeşler  doğup büyüdükleri Balve şehirinde yapılan cenaze töreninden sonra toprağa verilmez üzere baba ocağı, Balıkesir’e gönderildiler.

DİTİB Balve Mimar Sinan Camisinin avlusunda kılınan cenaze namazına yaklaşık olarak bin kişi katıldı. Bölgedeki Türk vatandaşları iki talihsiz genci son yolculuğuna uğurlamak ve  DÖNMEZ ailesinin acısını paylaşmak için uzak-yakın demeden Balve’ye adeta akın ettiler.

DİTİB Din Görevlisi İlhami Şimşek ilk önce Nuri sonra da kardeşi Hakan’ın namazını kıldırıp, helallik aldı  ve her iki genç Balıkesir merkezdeki Başçeşme mezarlığında toprağa verilmek üzere Türkiye’ye gönderildiler.

AİLE YIKILDI

Dönmez ailesi başta dede Nuri, baba Bayram ve diğer aile fertleri gözlerinden sakındıkları evlatlarını yitirmenin acısıyla adeta yıkıldılar. Yakınları ve cenazeye katılanlar tarafından teselli edildiler. Kolay değil elbette. Zira: “ateş düştüğü yeri yakar”

HIZI TESPİT ETMEK ÇOK ZOR

  A 46 nolu otobanın Hemer bitiş noktasında meydana gelen kazayla ilgili olarak Hagen Başsavcısı  Dr. Gerhard Pauli yaptığı açıklamada: “Otomobil çok özel bir araç. Audi R8 yaklaşık 400 beygir gücünde. Ancak sürücü Nuri Dönmez araca uzun zamandan beri sahip ve aracını tanıdığını düşünüyoruz. Bu tür kazalarda kesin sürati belirlemek mümkün değil.  Kazada hayatlarını kaybeden iki genç için üzgünüz” dedi. Savcılık olayla ilgili herhangi bir soruşturma açılmasınında söz konusu olmadığını açıkladı.

POLİS VE KIZILHAÇ HAZIR KITA

Cenaze töreninin olağanüstü bir tören olacağını düşünen Balve polisi ve Kızılhaç, hazır kıta beklediler. Otomobil parkı konusunda daha töleranslı davranarak  ziyaretçilerin gönlünü fethettiler.

Yorumlar

tüm yorumlar