O artık parti başkanı

Uğur Ünal SPD’ den ayrıldı kendi partisini kurdu   Uğur Ünal  7 yıllık SPD defterini kapattıktan sonra, İserlohn’da kendi partisini kurdu ve ilk kurucu genel başkanlık görevini üstlendi.   İslam KARAOSMANOĞLU/ &...

O artık parti başkanı

Uğur Ünal SPD’ den ayrıldı kendi partisini kurdu

 

Uğur Ünal  7 yıllık SPD defterini kapattıktan sonra, İserlohn’da kendi partisini kurdu ve ilk kurucu genel başkanlık görevini üstlendi.

 

İslam KARAOSMANOĞLU/  İSERLOHN

 

ALMANYA’nın İserlohn kentinde yaşayan Sinoplu Uğur Ünal (34),  7  yıllık bir Sosyal Demokrat Partisi macerasından sonra  Alman ağırlıklı “Birlikte İserlohn İçin” (GFI) isimli partiyi kurdu ve partinin ilk kurucu başkanlığını  üstlendi.

İserlohn Parkhalle’nin bünyesinde bulunan Hacienda Restaurant’ta yapılan  bir basın toplantısıyla GFI isimli partinin kuruluşuyla ilgili olarak Uğur Ünal: “8 yıldan beri siyasetle uğraşıyorum. Bunun 7 yılını SPD’de geçirdim. Oldukça iyi bir konuma gelmiştim ama sonra önüm kesildi. Daha fazla o çatı altında bulunmanın manası olmadığını anladım ve son bir yıldan beri İserlohn’da kendi partimi kurmak için çalışmalara başladım. Nihayet  kuruluş çalışmalarını bitirdik. Partimiz bir Türk partisi değil. Biz İserlohn’da  dil, din, renk ve ırk ayırımı yapmadan tüm insanları kucaklayacağız. Şu anda yönetim kurulumuz 11 kişiden oluşuyor ancak kurucu üyelerimizin sayısı 32.  İsmimizden de anlaşılacağı gibi şu anda İserlohn ve çevresi için çalışmalar yapıp, projeler üreteceğiz” dedi.

DİĞER BÖLGELER BİZİ ÖRNEK ALSIN

11 kişilik yönetim kurulunda  toplam 3 Türk kökenli kurucu üyenin olduğu GFI’nin  Almanya çapındaki diğer bölgelerde örnek alınması gerektiğine değinen Uğur Ünal: “Gerçeği söylemek gerekirse Türk kökenli gençlerin önü tüm Alman siyasi partilerinde kesiliyor ve gençlerimiz yeterince şans bulamıyorlar.

Bu koşullar altında gençlerimiz oralarda mücadele etmektense, bulundukları bölgelerde bizi örnek alarak kendi partilerini kurmalıdırlar. Ancak parti kurarken dikkat etmeleri gereken nokta partinin tüm uluslara mensup insanları kucaklamasıdır. Türk partisi görüntüsüyle hiç bir yere varılamaz” dedi.

Uğur Ünal’ın başkan ve Gerlinde Hampe’nin 2. Başkan olduğu GFI’nin diğer yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor. Romina Lütteke, Iman Soltani, Alexander Simon, Mattaeus Ochmann, Gabriele Boijesic, Klaus Krewett, Daniel Riberio Rodrigues, Semra Çelik ve Serkan Çam.

Yorumlar

tüm yorumlar