Koray Avcı şahane ama organize sınıfta kaldı

Hamburg'ta KORAY AVCI izdihamı   Fatma ANDERS Hamburg’tan yazdı SON zamanlarda yıldızı parlayan  Koray Avcı Almanya’nın Hamburg kentinde konser verdi. Koray Avcı’nın kalitesi belli ancak organizasyon sınıfta kaldı denilebilir. ...

Koray Avcı şahane ama organize sınıfta kaldı

Hamburg'ta KORAY AVCI izdihamı

 

Fatma ANDERS Hamburg’tan yazdı

SON zamanlarda yıldızı parlayan  Koray Avcı Almanya’nın Hamburg kentinde konser verdi. Koray Avcı’nın kalitesi belli ancak organizasyon sınıfta kaldı denilebilir.

“Sesi gülen adam” olarak tanınan Koray Avcı Hamburg’taki Moda Club’ta konser Verdi. Konseri Avrupa’nın ve Almanya’nın çeşitli şehirlerinden gelen yaklaşık 1500 kişi izledi.  Sanatçının performansı tartışılmaz ancak konser öncesinde bilet konusunda sıkıntı yaşandı.

İKİ AY ÖNCEDEN SATIŞA ÇIKTI

İki ay önceden satışa çıkarılan biletler  konser öncesinde 45 ile 90 Euro arasında satılmaya çalışılınca Koray Avcı hayranları tepki gösterdiler.  Hatta 90 Euro karşılığında bilet alıp dışarda kalanlar oldu.

SANATÇININ  PERFORMANSI  HARİKA

İçeriye girip Koray Avcı’yı dinleyenler sanatçının performansıyla adeta mest oldular. Sanatçı yaklaşık  iki buçuk saat sahnede kaldı ve aldığı parayı helal ettirdi. Sanatçı şarkılarının arasına şiirler serpiştirdi ve sık sık siyah şalvarıyla dinleyicileri arasında dolaşarak onlarla yakın diyaloğa girdi.

KORAY AVCI KİMDİR?

 

Uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında, sokakta ve çeşitli mekanlarda konserler vermiştir. 2010 yılında bir arkadaşıyla katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında yarı finale kadar yükselmiştir. Dokuz Sekiz Müzik yapımcılığında Ağustos 2015'te yayımladığı "Aşk ile" isimli ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan sanatçı, albümünde usta sanatçıların eserleri dışında kendi besteleri ve şiirlerine de yer vermiştir. Albümde ki Sen adlı parçaya klip çekilmiştir.

 

Aslen Erzincan Tercan’lı olan Koray Avcı söylediği Ankara’da Kızılay’dan Batıkent’e gitmek için bindikleri metroda söyledikleri Volkan Konak şarkıları ile sosyal medyada milyonlara ulaşan eşsiz bir ses. Ankara’da sokak sanatçılığı yapan Koray Avcı ve Oğuz Arslan harçlıklarını kazanmak için sokakta türküden Oyun havasına kadar her türlü müziği yaparak başladılar. Son yıllarda profesyonel stüdyo kayıtlarına başlayarak kendi tarzlarında müziğe devam etmekteler. 2015 yılında başlayan albüm çalışmaları ve dizi jenerik müziği projelerine imza atmışlardır.

 

Galatasaray’ın şampiyon olduğu gün çaldıkları Galatasaray marşı ve peşinden Volkan Konak şarkıları söylemesinin ardından 14 yaşındaki bir çocuğun çektiği videoyu Youtube’a yüklemesi ve sosyal medya da çok kısa sürede paylaşılması ile meşhur oldular Koray Avcı ve Oğuz Arslan. O günün hikayesi ise kısaca Ankara Tunalı Hilmi caddesinde canlı müzikten kazandıkları paranın biraz az olduğunu düşünen Oğuz Arslan’ın birde Volkan Konak söyle demesiyle kazandıkları paranın bir anda artması ile Koray Avcı’nın metroya girip Volkan Konak şarklıları ile yüklü bir miktar para kazanıp gün sonunda talihsiz bir olayla kazandıkları parayı kaybetmeleri şeklindedir.

 

Sesi gülen adam olarak ismini duyuran sanatçı Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Onur Akın ve ismini sayamadığımız bir çok sanatçının efsaneleşmiş eserlerini kendi yorumuyla yeniden gün yüzüne çıkarmaktadır.

 

Ayrıca Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında ücretsiz konserler vererek duyarlı bir davranış sergileyen Koray Avcı dünyanın bir çok yerinde sayısız konser vermiştir. Koyu bir Nazım Hikmet hayranı olan sanatçı, sık sık şarkı aralarında şiirler okuyarak seyircisini kendisine hayran bırakmaktadır. (Kaynak: Milliyet)

 

Yorumlar

tüm yorumlar