MÜNİHLİ TÜRK AKADEMİSYENLER BULUŞTU

Yeni Yıl Resepsiyonu Biraraya Getiriyor Ahmet İNCEL / MÜNİH Münih ve çevresinde yaşayan Türk akademisyenler yeni yıl resepsiyonunda bir araya geldi. Çeşitli firmalarda yada kurumlarda çalışan akademisyenleri bir araya getiren &l...

MÜNİHLİ TÜRK AKADEMİSYENLER BULUŞTU

Yeni Yıl Resepsiyonu Biraraya Getiriyor

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Münih ve çevresinde yaşayan Türk akademisyenler yeni yıl resepsiyonunda bir araya geldi. Çeşitli firmalarda yada kurumlarda çalışan akademisyenleri bir araya getiren “Münih Akademisyenler Platformu (MAP e.V), üyelerine ve konuklara güzel bir akşam yaşattı. Kurulduğu 2007 yılından beri bir çok teknik ve sosyal faaliyete imza atan MAP´in 2016 yılı resepsiyonunun onur konuğu Federal Parlamento  Milletvekili Julia Obermeier (CSU) oldu.

Münih´in gözde mekânlarından “Seidlvilla Schwabing”’de gerçekleştirilen programda konuşan CSU`lu Milletvekili Obermeir´in gündeminde mülteci sorunu vardı. Almanya´nın yalnız başına bu sorunu çözme olanağının olmadığını belirten Obermeier, konuşmasında Almanya´nın mülteci akını konusunda yaptığı çalışmaları ve yapılan yasal düzenlemeleri anlattı. Sorunun çözümü için Avrupa Birliği ve dışındaki diğer ülkelerin ortak çalışmaları gerektiğinin altını çizdi.

MAP derneğinin çalışmalarından çok etkilendiğini ve gönülden tebrik ettiğini ifade eden Obermeier, “böylesine elit bir topluluk içerisinde bir akşam geçirmekten çok mutluyum” dedi.

Dernek faaliyetlerinin anlatıldığı kısa bir film gösteriminin ardından, dernek yönetim kurulu başkanı Muhsin Sormaz yaptığı konuşmasında, sadece devletlerin ya da dini kurumların değil bireylerin de sosyal sorumluluk adına yapmaları gerekenler olduğunu vurguladı. Başkan Sormaz ,“Profesyonel iş yaşamlarından kalan zamanlarını ayıran gönüllüler tarafından kurulan derneğimiz MAP e.V.´nin faaliyetlerinin bu konuda güzel örnekler teşkil etmektedir. Sosyal yaşamın içerisindeyiz. Almanya´nin ve toplumumuzun faydasına olan çalışmalarımız bu yıl içerisinde de hızla devam edecektir“ şeklinde konuştu.

Konuşmalar öncesinde ve sonrasında Sankt Alto Musik Unterhaching müzik grubunun birbirinden güzel parçaları eşliğinde davetlileri eğlendirdi.

Yorumlar

tüm yorumlar