'Terörle mücadele seçimle alakalı değil'

İçişleri Bakanı Altınok, terörle mücadele azminin seçimlerle alakalı bir mücadele azmi olmadığını söyledi. ANKARA (AA) - SERTAÇ BULUR - İçişleri Bakanı Selami Altınok, seçim güvenliği ve son dönemde Türkiye genelinde terör örgütlerine yönelik gerçekleş...

'Terörle mücadele seçimle alakalı değil'

İçişleri Bakanı Altınok, terörle mücadele azminin seçimlerle alakalı bir mücadele azmi olmadığını söyledi.

ANKARA (AA) - SERTAÇ BULUR - İçişleri Bakanı Selami Altınok, seçim güvenliği ve son dönemde Türkiye genelinde terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonları AA muhabirine değerlendirdi.

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili İçişleri Bakanlığının üzerine düşen "seçim güvenliğinin sağlanması" noktasındaki bütün hazırlıkları tamamladığını ifade eden Altınok, 255 bin emniyet teşkilatı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığından takviye ve 185 bin kişilik jandarma teşkilatının, seçimin güven içerisinde yapılması ve vatandaşların hür iradesini sandığa yansıtabilmeleri için seçim günü görev yapacağını söyledi. 

Bütün vatandaşların gönül rahatlığıyla kendi demokratik haklarını kullanma noktasında sandığa gitmelerini tavsiye ettiğini belirten Altınok, "Katılımın olması, demokratik hakkın kullanılması noktasında, vatandaşımızın sandığa gitme bilincini taşımasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Terör örgütlerine yönelik operasyonlar

Türkiye genelinde terör örgütlerine yönelik operasyonları da değerlendiren Selami Altınok, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin bütün terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadele başlattığını belirterek, şunları kaydetti:

"Burada hangisinin olduğu önemli değil, PKK olsun, DEAŞ olsun, DHKP/C olsun, MLKP olsun, bütün terör örgütleri Türkiye Cumhuriyeti devleti aleyhine bir tehdit oluşturuyorsa, bunlara karşı azimli ve kararlı bir şekilde mücadeleyi devam ettiriyoruz. Yine son günlerde yaptığımız operasyonlarda da vatandaşımıza ve devletimize tehdit oluşturduğunu düşündüğümüz, tehdit oluşturduğunu gördüğümüz terör örgütleri ile gerek PKK gerek DEAŞ'la gerek diğer terör örgütleriyle çok yoğun bir şekilde mücadele sürüyor. Bu mücadele azmimiz seçimlerle alakalı bir mücadele azmi değildir. Terör var olduğu ve devletimizi, milletimizi tehdit etme cüretini gösterdiği müddetçe, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetleri kesinlikle bütün terör örgütleriyle en kararlı şekilde mücadeleye devam edecektir."

Yorumlar

tüm yorumlar