MÜNİH EXUV HEDEF BÜYÜTTÜ

MÜNİH EXUV’DA UZAY KONFERANSI Münih EXUV Türk İşadamları Derneği „Uzay bilimleri ve uzay mucizeleri“ konulu bir konferans düzenledi. Ahmet İNCEL / MÜNİH Münih EXUV Türk İşadamları Derneği tarafından düze...

MÜNİH EXUV HEDEF BÜYÜTTÜ

MÜNİH EXUV’DA UZAY KONFERANSI

Münih EXUV Türk İşadamları Derneği „Uzay bilimleri ve uzay mucizeleri“ konulu bir konferans düzenledi.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Münih EXUV Türk İşadamları Derneği tarafından düzenlenen „Uzay bilimleri ve uzay mucizeleri“ konulu konferans büyük ilgi gördü. Uzay Bilim Uzmanı Dr.Seyit Höyük (Max Planck-Institut für extraterrestrische Physik) sunumu ile gerçekleştirilen konferansta,  dünyadaki en büyük uzay bilimleri ve uzay üstü tarafından uzun yıllardır tititzlikle kayda alınan uzay fotoğrafları ve görüntüleri katılımcılara gösterildi.

Uzayda şu ana kadar tesbit edilebilinen gezegenler ve bilinen yıldızlar hakkında detaylı bilgiler veren Höyük, özellikle güneşin içerisinde gerçekleştirilen patlamaların şiddetininden dünyanın etkilenmemesi için adeta mucizevi bir şekilde dünyanın çevresinin koruma altına alındığını söyledi.  Münih EXUV üyelerinin en çok dikkatini çeken ve sorulara yansıyan konu ise yıldızların oluşumu idi. Molekül bulutların patlaması sonucu oluşan yıldızların gruplara ayrıldığını ve bu yıldızların sanki canlılar gibi ikili gruplar halinde beraber olduğunu belirten Höyük, şu anki dünya imkanlarının uzayda olup bitenleri binlerce sene sonrasından ancak takip edebildiğini, söyledi. Höyük , “Bizim galaksimiz olan Samanyolu´nda 400 milyar yıldız var.

Samanyolu o kadar büyük bir galaksisş yıldızlar arası mesafe 180 bin ışık yılı kadardır.(Bir ışık yılının saniyenin hızı 300 bin km). Her yıldızın büyüklüğü, rengi, sıcaklığı ve yapısı farklıdır. Dünyamıza en yakın yıldız Alpha Centauri´dir. Gökyüzünün en parlak yıldızı ise Sirius´dur. Yol gösteren yıldız ise bizim kuyruklu yıldız olarak bildiğimiz Polaris´dir“ dedi.

EXUV derneği yetkililerine kendilerine iş stresinden uzaklaştırarak böylesine bir seminer sunduklarindan dolayı teşekkür eden işadamları program sonrası fikir aliverisinde bulundular.

Yorumlar

tüm yorumlar