FARKLI DİNLERDEN BAYANLAR BULUŞTU

İDİZEM MÜNİH İÇİN ÇOK ÖNEMLİ Münih Kültürlerarası Diyalog Merkezi (İDİZEM) farklı dinlerden bayanları Dünya Kadınlar Günü’nde buluşturdu. Ahmet  İNCEL / MÜNİH Münih’te faaliyet g&o...

FARKLI DİNLERDEN BAYANLAR BULUŞTU

İDİZEM MÜNİH İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Münih Kültürlerarası Diyalog Merkezi (İDİZEM) farklı dinlerden bayanları Dünya Kadınlar Günü’nde buluşturdu.

Ahmet  İNCEL / MÜNİH

Münih’te faaliyet gösteren Münih Kültürlerarası Diyalog Merkezi (İDİZEM) farklı dinlerden bayanları Dünya Kadınlar Günü’nde buluşturdu. İDİZEM Bayanlar Platformu’nun düzenlediği anlamlı buluşma, “Europäische Janusz-Koczak Akedemi”´de  gerçekleşti. Buluşmaya, Yahudi, Hristiyan ve Müslüman bayanlar yoğun ilgi gösterdi. Programa, “Frauenseelsorge der Erzdiözese München und Freising” ve “Europäische Janusz-Koczak Akedemi” destek verdi. “Stadtbund Münchner Frauen Verbände” Yönetim Kurulu Başkanı Renate Maltry “Kadın haklarının  tarihi ve gelişimini” konulu bir konuşma yaptı.

Üç  dinde öne çıkan bayanların tanıtımıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grupları, hem bu isimlerin tanınmasını hem de gruptaki bayanların birbiriyle kaynaşmasını sağladı. Kadınların akıl, cesaret ve bilgisinin öne çıktığı masalların,  müzik eşliğine anlatıldığı program katılımcılardan büyük alkış aldı.

İDİZEM Bayanlar Platformu Başkanı Zeynep Akkay bu tür değişik dinlerden insanları kaynaştırıcı programların sürdürüleceğini söyledi. Etkinlik,  Dünya mutfağının tanınımış örneklerinin sunulduğu ikram bölümüyle  sona erdi.

Yorumlar

tüm yorumlar