Düren Trabzonlular Derneği Çok farklı

Düren Trabzonlulardan çağrı: “Almanya bu işlerden elini çek!”   Düren  Trabzonlular Uyum Derneği,  Federal Meclisin 2 Haziran’da sözde Ermeni iddialarını oylama hazırlığına tepki gösterdi. 6 ST...

Düren Trabzonlular Derneği Çok farklı

Düren Trabzonlulardan çağrı:

“Almanya bu işlerden elini çek!”

 

Düren  Trabzonlular Uyum Derneği,  Federal Meclisin 2 Haziran’da sözde Ermeni iddialarını oylama hazırlığına tepki gösterdi. 6 STK ve 9 kız üniversite öğrencisi, Almanya’ya bu işlerden elini çek mesajı verdiler.

 

Tevfik KARA / DÜREN (TR Haber)

MERKEZİ  Almanya’nın Düren kentinde olan Trabzonlular Uyum Derneği, beraberinde 6 STK ve 9 kız üniversite öğrencisiyle birlikte Federal Meclisin 2 Haziran’da  yapacağı  çirkin oylama öncesi bir deklarasyon yayınlayarak; “Almanya bu işlerden elini çek” mesajını verdiler.

Düren Trabzonlular Uyum Derneği başkanı Feyzullah Yurtsever ve yardımcısı Neşe Tozun: “Herkes önce kendi evinin önünü süpürmelidir. Türkiye’nin utanacağı bir tarihi yoktur. Ancak kendi tarihinden utanan Almanya kalkmış 2 Haziran’da sözde Ermeni iddialarını  oylama hazırlığı içinde. Açalım arşivlerimizi gelsin tarihçiler araştırıp karar versin. Bu işleri politika malzemesi yapamamalıyız. Hele hele Almanya’nın bunu yapmaya hiç hakkı yoktur”dediler.

Yorumlar

tüm yorumlar