Tüm Kız Babalarına İthafen

  '' Kimbilir Bu Yılları, Ayni Hevesle Yaşar mıyım'' Akşamları; elinde ekmeği ile gelen, geldiğinde ortalığın süt liman olduğu kimi zaman korktuğumuz, çoğu zaman sevdiğimiz ve hatta annemizden bile kıskandığımız bir adamdı o bizim ...

 

'' Kimbilir Bu Yılları, Ayni Hevesle Yaşar mıyım''

Akşamları; elinde ekmeği ile gelen, geldiğinde ortalığın süt liman olduğu kimi zaman korktuğumuz, çoğu zaman sevdiğimiz ve hatta annemizden bile kıskandığımız bir adamdı o bizim yaşamımızda.. * Yakışıklı, uzun boyluydu, saçları beyaz ve gür, çok konuşmazdı aslında.. Yaşamımın kurallarını çizecek bir kahraman olduğundan habersizdim o yıllarda.. * Ona duyduğum sevginin büyüklüğü bir orman kadardı, içindeki ağaçlarsa biz.. zekasına hayranlığım, ağırbaşlılık ve vakurlu bir eda.. tüm ciddiyetlerimin kilitiydi o..

_büyüdükçe karşıma çıkan sevda kırıntılarında ondan izler arayacağım bir gölgeydi babam yaşamımda..

hep aradım zaten ,tam bulduğumu sandığım sırada kelebekler gibi oluyordu adamlar yaşam kulvarlarında.. * İster fiziken olsun, ister yorgan baş ucumda ,kimi zaman olmasa da ona duyduğum derin sevgi ve saygı vicdanımın penceresi ..adımlamalarımın kaypak olmaması gerektiği idi..ondan aldıklarımla.

Ümitsiz değilim, hâlâ ..!

Ama o

_saygıydı, _büyüklüktü. -derinlikti. -yürekti./. -sevgiydi./sevgiliydi./.eşti./.kocaydı.. -çınardı gölgesine yaslanıp, uzandığımm

Mecburi ayrılıklara sürgün kalışlarımız ilk kez benim üniversiteye gitmemle başladı..Sonra da hiç ayrılmadık ./. Yıllar sonra ayrıldık ama Ben geldiğimde İstanbul'a.. Yaşam bazen böyle ayrılıklar sokuyor,seneryolarına.. Seni anlatma; iki heceye sığar mı ba-ba? Sen asla gitmeyecek bir öykünün baş aktörüsün ayni zaman da..Bundan böyle ne filmler çevirmeyeceğiz, -izlemeyeceğiz birlikte. Kimi zaman anılar da.. sana yanlış yapmamanın verdiği avanslarla, ciddiyetinin toleranslarıyla yoluma, yokluğunda ve varlığında, çoğu zaman tek başıma yürüyeceğim hâlâ yaşama dair korkularımla ama sen bilme bunu .. beni çok büyümüş farzet..!

UMUTSUZ DEĞİLİM AMA BABA./. kimbilir biri senin beni sevdiğin gibi..sever ,başka da sever..ekler iki sevgiyi de yaşamıma.

Sağlıkla ömürler diliyorum hep , hep daha çok yaşamında, yaşamımızda..

Ayla Gürel./.

 

Yorumlar

tüm yorumlar