Kıtalararası Yardım Organizasyonu

Ramazan´da Afrikaya Münih´den el uzatıldı Ahmet İNCEL / MÜNİH Time To Help  yardım derneği Münih subesi Ramazan ayı kampanyasında Uganda ve Senegal’e yardım elini uzattı. Dernek gönüllüleri, Münih ve ce...

Kıtalararası Yardım Organizasyonu

Ramazan´da Afrikaya

Münih´den el uzatıldı

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Time To Help  yardım derneği Münih subesi Ramazan ayı kampanyasında Uganda ve Senegal’e yardım elini uzattı. Dernek gönüllüleri, Münih ve cevre illerde yasayan yardımseverlerin emanetlerini Afrika’daki muhtaçlara ulaştırarak kurak topraklara ümit tohumları ekti.

Münih’den hareket eden 10 gönüllünün arasında yer alan Recep Çakıl: “Senegal’deki gönüllüler 20 yıldır eğitim ve yardım faaliyetleri yürütüyor. Münih’den yapılan yardımlar oradaki muhtaçlara sadece Ramazan kumanyası olarak gitmiyor, umut vadeden yeni bir medeniyetin yapı taşları olarak hizmet ediyor” diyerek Senegal’deki manzarayı resmetti.

“Anadolu’nun fedakar insanının Senegal’deki hizmetleri 20 yıl önce başlamış. Bu adanmış ruhlar oralarda o kadar samimi işlere imza atmışlar ve oranın yaralarına o kadar güzel merhem olmuşlar ki Senegalliler de Anadolu insanını bağrına basmış. Yavuz Selim Koleji’nin ismiyle her yerde kolaylık gördük.” Seklinde yaşadığı tecrübelerini anlatan Cakil, “Dağıtım çok iyi organize edildi. Kimin nereye ne dağıtacağı belliydi. Senegal’de şunu gördüm; Münih’den oraya gönderdiğimiz bir gıda paketi orada sadece gıda paketi olarak kalmıyor. Her bir yardım kara kıtanın incilerine ümit vadeden yeni bir medeniyetin yapı taşlarını oluşturuyor.” diye konuştu.

Time To Help Dernegi detayli bilgi icin su adreslerden ulasilabilinir.  http://de.timetohelp.eu/de +49 (0) 69 36 60 34 48

TIME TO HELP (ALMANYA)

Adres:

Sprendlinger Landstr. 181a 63069 OFFENBACH AM MAİN Almanya

Telefon:

+49 (0) 69 36 60 34 48

Fax:

+49 (0) 69 36 60 34 47

Email:

info@timetohelp.eu

 

Yorumlar

tüm yorumlar