ERBAUT bir MARKA olacak

ERBAUT PLANLAMA VE İNŞAAT ŞİRKETİ KONUT VE BÜRO YAPIMINDA YERİNİ ALDI Ahmet Birinci/Essen Almanya’da iyi eğitim almış gençlerimiz, her gün yeni bir başarıya imza atıyor. NRW Eyaletinin Essen şehrinde yaşayan Yüksek İnşaat  Müh...

ERBAUT bir MARKA olacak

ERBAUT PLANLAMA VE İNŞAAT ŞİRKETİ KONUT VE BÜRO YAPIMINDA YERİNİ ALDI

Ahmet Birinci/Essen

Almanya’da iyi eğitim almış gençlerimiz, her gün yeni bir başarıya imza atıyor. NRW Eyaletinin Essen şehrinde yaşayan Yüksek İnşaat  Mühendis Erdal Osmançelebioğlu kurmuş olduğu „ERBAUT Planlama ve İnşaat Şirketi“ inşaat alanında danışmanlık hizmetleri verecek ayrıca  konut ve büro inşaa edecek.

Genç iş adamlarımız, Almanya’da alanlarında kalite ve vizyonlarıyla toplumuzun yüz akı olmaya devam ediyorlar. Erdal Osmançelebioğlu, mesleğini doruk noktasına taşırken, kültürel alanda da topumuna büyük katkılar sağlamakta, sağlamayada devam ediyor. Bir dönem Duisburg Trabzonlular Derneği Başkanlığını da yürüterek, kültürlerin korunması ve gelecek nesillere taşınmasında başarılı çalışmalar yapmıştır. Halen IKUA-İşverenler ve Akademisyenler Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

 Erdal Osmançelebioğlu, Essen Rüttenscheid'daki büronun açılışını, T.C. Essen Başkonsolosu  Mustafa Kemal Basa ve Essen Ekonomi Teşvik Dairesi Genel Müdürü Dr. Dietmar Düdden'le beraber yaptılar. Yüksek Mühendis Erdal Osmançelebioğlu, açılış kurdelası kesilirken kısa ama çok anlamı konuşmasında şunları söyledi: „Açılışını yaptığımız bu büroda, insanların barışçıl bir şekilde ve birbirine toleranslı olarak yaşayabilecekleri dükkanlar ve evler yapmak üstiyoruz. Farklı kültürlerden, farklı inanç ve renklerden hepsinin bir arada yaşayabilmesini sağlamak istiyoruz“dedi.

Güzel düşünüp güzel projeler üreten bu değerli insanlar dünya barışını yaşatacak olan genç nesillerdir. Kuracağı konut ve dükanların temeline „Barışı“ yerleştiren Erdal Osmançelebioğlu davetlilerce dakikalarca alkışlandı. İşlerini yürütürken, kendisini yetiştiren kültüre katkılar sağlayan, yaşadığı çok renkli toplumu kaynaştırmak için çaba sarf eden, dünya barışı vizyonuyla gönüllere taht kuran Osmançelebioğlu, davetlilerce takdir  edildi.

Davete, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, işverenler, akademisyenler ve siyasetçiler katıldı. Erdal Osmançelebioğlu misafirlerini, müzik eşliğinde yiyecek ve içecek ikram ederek ağırladı.

 

Yorumlar

tüm yorumlar