Puslar dağılıyor

Her doğan yeni gün beklediğimiz gün olmayabiliyor.  Bir akşam gördük ki bu milletin varlığıyla varlıklarını sürdüren, asker bozuntuları sokağa çıkıp güya darbe yapmaya çalıştı. Kendi askerini tatbikat yapılacak di...

Her doğan yeni gün beklediğimiz gün olmayabiliyor. 

Bir akşam gördük ki bu milletin varlığıyla varlıklarını sürdüren, asker bozuntuları sokağa çıkıp güya darbe yapmaya çalıştı. Kendi askerini tatbikat yapılacak diye kandırarak devleti ele geçirebileceğini düşünenler, halkın üzerine ateş edenler emellerine ulaşamadı.

 Emirleri yerine getiren masum askerlerimizi darbesever hainlerden ayrı tutuyorum. Darbe girişiminin ciddiliğinin farkına varmayıp, bunun bir hükümet kurgusu olduğunu söyleyenler, başkalarının gözüyle olaylara bakanlar, kendi akıllarına da ihanet ediyor.

 Merak ediyorum tam olarak ne olursa ciddiye alacaklardı? Gezi olaylarında sokağa çıkanlara müdahale edilmişti, şimdi ise sokağa halk davet edildi şeklinde karşılaştırma yapanların unuttuğu bir şey var.

 O dönemdeki ayaklanma, bir grubun sokağa çıkması güya bir ağacı koruma sebepli değil, alenen sivil darbe girişimi planlarının bir parçasıydı. Sokaktakiler bir oyunun bilerek ya da bilmeyerek içine çekilmişti, orada olmamalarının istenmesi çok doğaldı, olması gereken buydu.

Bugün ise demokrasiye darbe girişiminin püskürtülmesiydi sokakta olmanın sebebi. Aradaki farkı göremiyorlar mı yoksa görmek mi istemiyorlar merak ediyorum.

Daha önce söyledim, yine söylüyorum, bazı kişiler beni hiç yanıltmıyorlar. Aslında yanıltmayanlardan değil, kendini saklayanlardan korkmak gerek. Paralel destekcisi olup da öyle değilmiş gibi gizlenen, tam tersi söylemlerde bulunanlardan korkmak gerek.

Bir ağacı! korumak için sokaklarda olanlar dün neredeydi? Hangi kafede keyifle kahvelerini içiyordu? Tarihte kara bir leke olarak yerini alacak 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi aptalcaydı, bir fiyaskoydu.Uyuyor denilen bu halk uyumadığını da gösterdi, tüm inancıyla, tüm sağduyusuyla ayaktaydı.

Halkın büyük bir bölümüne aptal, koyun diyenler şimdi ne düşünüyor acaba?

 

Millet iradesini bir kez daha gösterdi. Teşekkürler Türk halkı.

Feto'nun yürüttüğü algı operasyonlarının ağına düşenler küstahca bütün bu olanların bir tiyatro olduğunu, hükümetin kurguladığını söylediler.Türkiye'de el bebek gül bebek yaşayan, havuz sefaları yapan, en güzel yerlerin keyfini çıkaran bazı yabancılar da devlet düşmanlığı peşinde, bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na palyaço diyecek kadar da seviyesizler. Bu devletin gücünü ve iradesini görün artık. Beğenmeyen haydi, kendi ülkesine...

''Kurt puslu havayı sever ama puslar dağılacak! Sevinenler boşuna sevinmesin, hevesleri kursağında kalacak'' demiştim, öyle de oldu.

Burası Mısır değil, Suriye değil, Irak değil...

Burası Türkiye. Türk'lerin gücünü dünya biliyor.

Unutanlara da hatırlatmış olduk. Güzel günlerimiz olsun, milletiyle beraber olanlara selam olsun. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, aielerine sabır dilerim. Müşerref Özdaş

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar