Werdohl Metin Oruç’u ebediyete uğurladı

Werdohl şehiri  Metin ORUÇ'u hiç unutmayacak Werdohl kentinde yaptığı toplumsal çalışmalarla tanınan Denizlili Metin Oruç, eşi ve çocukları Türkiye’de tatildeyken  evinde ölöü olarak bulundu. ...

Werdohl Metin Oruç’u ebediyete uğurladı

Werdohl şehiri  Metin ORUÇ'u hiç unutmayacak

Werdohl kentinde yaptığı toplumsal çalışmalarla tanınan Denizlili Metin Oruç, eşi ve çocukları Türkiye’de tatildeyken  evinde ölöü olarak bulundu.

 

Tevfik KARA/ WERDOHL (TR Haber)

 

ALMANYA’nın Werdohl kentinde yaptığı sivil toplum çalışmalarıyla tanınan Denizlili iki kız çocuk babası Metin Oruç (50)  eşi ve çocukları Türkiye’de tatildeyken evinde ölü olarak bulundu.

1990’lı yıllarda DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Cami’sinde ve son 10 yıldan beri’ de  Werdohl Türk Veliler Birliğinde aktif olarak yöneticilik yapan  Metin Oruç’un ölümüyle ilgili olarak en yakın arkadaşlarından Ahmet Bektaş: “Her gün görüşüyorduk. Pazar günü telefonda kendisine ulaşamayınca evine gittik. Her iki otomobili de evin önündeydi.

Yine telefon açtık ve telefonun sesi içeriden gelince şüphelenip durumu polise bildirdik. Polis’te itfaiyeye haber verdi. Kapıyı açtılar ama bizi içeriye almadılar. Az sonra gelen bir görevli Metin’i cansız yerde bulduklarını söyledi.  Daha sonra yapılan otopsi raporuna göre bir gün önce duşunu almış ve saçını kuruturken ani kalp krizi sonucu düşüp kalmış. Onun ani olarak aramızdan ayrılışı hepimizi derinden üzdü. Werdohl için çok önemli bir kayıp. Kendisini hiç ama hiç unutmayacağız” dedi.

DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Cami’sindeki cenaze namazını DİTİB Lüdenscheid’in yeni   Din Görevlisi Mustafa Taştekin kıldırdı. Metin Oruç’un çalıştığı Kostal firmasından gelen Alman konuklar için de Ali Akdeniz kısa bir almanca konuşma yaptı. Cenaze daha sonra toprağa verilmek üzere Denizli’ye gönderildi ve orada göz yaşları içerisinde defnedildi.

Yorumlar

tüm yorumlar