Dünya’daki ADD’ler Dortmund’da toplanıyor

Eski Başkonsolos Dr. Akbulut,  ADD koordinatörü oldu   Eski Essen Başkonsolosu Dr. Hakan Akbulut , Atatürkçü Düşünce Dernekleri Yurtdışı Koordinatörlüğüne getirildikten sonra tüm dünya’d...

Dünya’daki ADD’ler Dortmund’da toplanıyor

Eski Başkonsolos Dr. Akbulut,  ADD koordinatörü oldu

 

Eski Essen Başkonsolosu Dr. Hakan Akbulut , Atatürkçü Düşünce Dernekleri Yurtdışı Koordinatörlüğüne getirildikten sonra tüm dünya’da ki Atatürkçü Düşünce Dernekleri, Almanya’nın Dortmund kentinde toplanıyor.

İslam KARAOSMANOĞLU (TR Haber)

DÜNYA’da ki  tüm Atatürkçü Düşünce Dernekleri, eski Essen Başkonsolosu Dr. Hakan Akbulut’un Yurtdışı Koordinatörlüğüne getirilmesinden sonra tüm ADD’lere bir çeki-düzen vermek ve güç birliği yapmak için Almanya’nın Dortmund kentinde toplanacaklar.

Toplantıya evsahipliği yapacak olan Dortmund Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı Ahmet Singör konuyla ilgili olarak: “Sayın Dr. Hakan Akbulut’u 2007 ile 2011 yılları arasında Essen’deki görevinden tanıyoruz.

Kendisi Ankara merkezli ADD yönetim kurulu üyeliğine ve daha sonra Yurtdışı Koordinatörlüğüne getirildikten sonra  güç birliği yapmak ve daha gelişip-büyümek adına böyle bir toplantı yapmayı uygun gördük. Evsahipliği yapacağımız bu toplantıya Almanya’daki 40’a yakın Atatürkçü Düşünce Derneklerinin yanı sıra ABD, Avusturya, İngiltere ve İsveç’ten de katılım olacak” dedi.

18 Eylül Pazar günü, Stein Str. 48, D-44147 Dortmund adresindeki Auslandgesellschaft  NRW e.V  binasınta yapılacak olan toplantı saat 13’te başlayacak.

Yorumlar

tüm yorumlar