BİR BİLEN kansere yenik düştü

Eski sendikacı ve kulüp başkanı İbrahim Yılmaz sevenlerini üzdü   Almanya’nın Sauerland Bölgesinin sembol isimlerinden Giresun-Tirebolulu İbrahim Yılmaz, bağırsak kanserine yenik düşerek  59 yaşında hayata veda etti. İsl...

BİR BİLEN kansere yenik düştü

Eski sendikacı ve kulüp başkanı İbrahim Yılmaz sevenlerini üzdü

 

Almanya’nın Sauerland Bölgesinin sembol isimlerinden Giresun-Tirebolulu İbrahim Yılmaz, bağırsak kanserine yenik düşerek  59 yaşında hayata veda etti.

İslam KARAOSMANOĞLU (TR Haber)

ALMANYA’nın Sauerland Bölgesinin Plettenberg kentinde ikamet eden Giresun-Tirebolulu İbrahim Yılmaz (59) bir yıldan beri mücadele ettiği bağırsak kanserine yenik düşerek vefat etti.

Yıllarca sanayi kenti olarak bilinen Plettenberg’teki eski adıyla Schade yeni adıyla DURA’da  sendikacılık yaparak  binlerce kişinin hakkını savunan İbrahim Yılmaz taraflı-tarafsız  herkesin takdirini kazandı.

GÖNÜLLÜ TERCÜMANLIK

Gerek işyerinde gerekse resmi makamlarla olan tercümanlık işlerinde de İbrahim Yılmaz ilk akla gelen ve davet edilen bir isim oldu. Mükemmel türkçesinin yanı sıra perfekt (kusursuz) denilecek bir almanca bilgisine sahip olan Tirebolulu İbrahim Yılmaz müthiş konuşma ve ikna kabiliyeti ile yüzlerce olayın çözümüne katkıda bulundu.

GURBETSPOR=İBRAHİM YILMAZ

Her yönüyle mükemmel özelliklere sahip olan İbrahim Yılmaz ayrıca çok ta iyi bir STK (Sivil Toplum Kuruluşu)  gönüllüsüydü. 1985 yılında kendisine teslim edilen (al da yönet denilen) Plettenberg Gurbetspor’u zirveye taşıdı ve bölgede iz bırakan futbol kulüplerinden birisi haline getirdi. Sayısız başarılara imza atan İbrahim Yılmaz’ın kulüp idareciliğindeki bu başarısı bölgedeki Alman Futbol Federasyonu Lüdenscheid şubesinin dikkatinden kaçmadı ve ilk Türk olarak onu idareci (Staffelleiter-Sezon başkanı) tayin ettiler. Federasyon’da Türklerin önünü açan ilk Türk İbrahim Yılmaz oldu.

KENTİN EN ŞIK İNSANI

Sauerland Bölgesinin  BİR BİLEN’i olarak  iz bırakan İbrahim Yılmaz bu üstün özelliklerinin yanı sıra bölgenin en şık giyinen erkeği olarak dikkat çeken birisiydi. Çok seçici ve titiz bir insan olan İbrahim Yılmaz, hayat standartları ve yaşam tarzıyla hep ilkleri gerçekleştiren insan oldu.

ADAM GİBİ BİR ADAM

Gurbet macerası 45 yıla dayanan 3 evlat ve 6 torun sahibi İbrahim Yılmaz, 2009 yılında İstanbul’a kesin dönüşü denedi. Ancak zaman zaman evlat ve torun hasretine dayanamayarak senenin  bir kaç ayını yine Plettenberg’te geçirdi. İki yıl  önce hastalanan fakat son bir yılın önemli bir bölümünü Almanya’daki hastanelerde geçiren İbrahim Yılmaz önceki gece Lüdenscheid’deki Klinikum Hellersen’de  gözlerini bir daha açmamak üzere yumdu ve ebediyete intikal etti.

KARAAHMETLİ  KÖYÜNDE TOPRAĞE VERİLECEK

Lüdenscheid’de vefat eden İbrahim Yılmaz’ın cenaze namazı DİTİB Plettenberg Eyüp Sultan Cami’sinde kılındıktan sonra göz yaşları arasında memleketi Tirebolu’nun Karaahmetli Köyüne gönderildi. PLETTENBERG TÜRK TOPLUMU ve TÜRK HABER Yazı ailesi olarak  merhuma ALLAH’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Yorumlar

tüm yorumlar