Hem ziyaret hem de Volkan' Baran'a destek

Avcılar-Dortmund arasında sosyal demokrat dayanışması   Ahmet Birinci/Dortmund CHP’li Avcılar Belediye Başkanı Dr. Hanay Handan Toprak Benli, belediyecilik konusunda inceleme ve araştırma yapmak için Almanya’ya geldi. Köln, Belediye...

Hem ziyaret hem de Volkan' Baran'a destek

Avcılar-Dortmund arasında sosyal demokrat dayanışması

 

Ahmet Birinci/Dortmund

CHP’li Avcılar Belediye Başkanı Dr. Hanay Handan Toprak Benli, belediyecilik konusunda inceleme ve araştırma yapmak için Almanya’ya geldi. Köln, Belediye Başkanı Bayan Henriette Reker’i ziyaret ettikten sonra Sosyal Demokratların kalesi olan Dortmund kentinde de incelemelerde bulundu.

Dortmund kentinde çok başarılı çalışmaları  ile takdir edilen ve sevilen, Belediye Meclis Üyesi Sayın Volkan Baran, misafir Belediye Başkanı Sayın Dr. Hanay Handan Toprak Benli’ ye refakat ederek, Dortmund Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Dr.Hanay Handan Toprak Benli, Almanya izlenimleri hakkında şunları söyledi: “Köln kentinin Belediye Başkanını ziyaret ettim. Ziyaret sebebim, çok başarılı bir kadın belediye başkanı olmasıydı. Bugün de Dortmund’da bulunmaktayım. Bu şehir sosyal demokratların kalesi olduğu bilinmektedir. Eğer bir yer sosyal demokratların kalesi olmuşsa mutlaka orada başarılı ve katkı sunan bir ekip vardır. Ben de sosyal demokrat belediyecilikle ilgili bilgi almaya geldim. Dortmundlu sosyal demokratların çok başarıl belediyeciliği olduğu herkesçe bilinmektedir. Belediye başkanı olarak, çalışmaları yerinde görmek, incelemek ve öğrenmek için burada bulunmaktayım. Dortmund Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Volkan Baran’ın çok başarılı çalışmalarını gördüm. Sayın Baran, yapılan çalışmalar ve sosyal demokrat belediyecilikle ilgili çok değerli bilgiler aktardı bize. Değerli sosyal demokrat insanları tanıma fırsatı buldum. Başarılı bir belediyeyi ve çalışmalarını gözlerimizle görmüş olduk.

Belediyecilik ve diğer konularda öğrenilmesi gerekenler bir güne sığdırılması mümkün değildir. Gerek belediyecilik gerekse kentin tanıtımında Sayın Baran, bize zaman ayırarak bilgilendirdi. Genç ve çalışkan bir siyasetçi olan Sayın Baran, göçmenleri, Türkleri ve bütün insani değerleri  en üst seviyede parlamentoda temsil edeceğine inanıyorum. Dortmund halkının Sayın Volkan Baran’ı destekleyerek parlamentoya göndereceğine yürekten inanıyorum. Dortmund’da  bilgili, beceri dolu ve tecrübeli insanlar var. Bu değerleri bizimle paylaşarak bize de önemli katkıda bulundular.

Avrupalılar her konuda bilgi ve tecrübe sahibi olduklarını gözlemledim. Bunlardan biriside mültecilerdir. Biz ilk defa bir mülteci sorunuyla karşılaştık. İnanıyorum ki bilgi ve tecrübenin yanında, gençliğin, kadınların ve bütün insanların  dünyadaki demokrasiye ve  dünya barışına çok önemli katkılar sunacaklardır. Burada Volkan Baran gibi genç siyasetçiler var. Çok başarılı yerel siyasetçiler var. Belediye başkanları, yardımcıları ve parti başkanları var. Bu değerli insanlardan burada yararlanırken, bizim de aynı şekilde bu rol modellerden istifade etmemiz gerekiyor. Bu gelişmeleri de bütün dünya kamuoyuna sunmamız gerekiyor. Bu nedenle de buradayım ve mutlaka sosyal demokratlarla her zaman dayanışma içerisinde olmalıyız” dedi.

SPD’den NRW  Milletvekili adayı olan Satın Volkan Baran, Avcılar Belediye Başkanı Sayın  Dr. Hanay Handan Toprak ve arkadaşlarıyla  Kara’s Restaurant’ta bir akşam yemeği yediler. Sayın Benli, Restaurant’ta bulunanlara hatır sorup, günlük olaylar ve yaşama dair sohbette bulundu.

Avcılar Belediye Başkanı Sayın Dr. Hanay Handan Toprak Benli, araştırarak, inceleyerek, görerek bilimsel yöntemlerle belediyecilikte ilklerden birini gerçekleştirdi. Dileriz, diğer belediyelerde çalışmalarını bilime ve araştırmaya dayalı yöntemleri geliştirirler, dünya standartlarına taşırlar. Avcılar Belediye Başkanı Sayın  Dr. Hanay Handan Toprak Benli ve ekibine, bu değerli araştırmaları ve belediyeciliğe kattıkları  değerlerden dolayı teşekkür ederiz.

 

       

 

Yorumlar

tüm yorumlar