Hamza Hoca Hızlı Başladı

“HEDEF KİTLEM GENÇLER” Münih DİTİB Mehmet Akif Camisi’nde görev başı yapan yeni din görevlisi Hamza Gökdere (36) “yeni görevimde hedef kitlem çocuklar ve gençler olacak” dedi.   Ah...

Hamza Hoca Hızlı Başladı

“HEDEF KİTLEM GENÇLER”

Münih DİTİB Mehmet Akif Camisi’nde görev başı yapan yeni din görevlisi Hamza Gökdere (36) “yeni görevimde hedef kitlem çocuklar ve gençler olacak” dedi.

 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Münih’in en eski derneklerinden olan DİTİB Mehmet Akif Camisi’ne tayin edilen  yeni din görevlisi Hamza Gökdere (36) görev başı yaptı. İlk yurt dışı görevi olduğunu söyleyen genç din görevlisi Gökdere  “buradaki hedef kitlem çocuklar ve gençler olacak. Tüm birikimlerimi ve enerjimi özellikle onların gerekli dini eğitimi almaları için harcayacağım” dedi.

Kahramanmaraş İlahiyat Fakültesi mezunu Gökdere, aynı zamanda “Tefsir” üzerine masterini yapmış. Türkiye’de Goethe Enstitüsünde Almanca dil eğitimi de gören Gökdere “burada hemen Almanca’mı daha da geliştirip, Almanlara da rahatça hitap edebilmek hedeflerim arasında” dedi. Arapça ve az İngilizce de bilen yeni din görevlisi Hamza Gökdere, Kırıkkale’li, evli ve 2 kız çocuğu babası.

Hamza Gökdere’nin  DİTİB Mehmet Akif Camisi’ne tayin edilmesinden çok memnun olan  Başkan Mustafa Kılıç ve onursal başkan Sezai Toka “böyle idealist ve genç bir din görevlisinin camimizde göreve getirmesinden son derece çok mutluyuz. Zaten biz de cami derneği olarak özellikle çocukların ve gençlerin eğitimlerini çok ağırlık veriyoruz” dedi.

Yorumlar (1)

Yorum yaz
  1. ömer karadeniz alcılı köyü dernek başkanı
    2016-10-08 23:16:59 ömer karadeniz alcılı köyü dernek başkanı

    görevinde başarılar dilerim

Yorumlar

tüm yorumlar