ZEKİ GENÇ’E ŞÜKRAN ÖDÜLÜ

Almanlar hizmeti ödüllendiriyor   Münih’te göçmenlerle ilgili sayısız projelerde imzası olan Zeki Genç’e Münih Belediyesi Türkçe dersleri ile ilgili projeleri için bir şükran plaketi ver...

ZEKİ GENÇ’E ŞÜKRAN ÖDÜLÜ

Almanlar hizmeti ödüllendiriyor

 

Münih’te göçmenlerle ilgili sayısız projelerde imzası olan Zeki Genç’e Münih Belediyesi Türkçe dersleri ile ilgili projeleri için bir şükran plaketi verdi.

 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Münih Belediyesi'nin her yıl verdiği  „Münih Teşekkür Ediyor“ şükran ödülünü bu yıl Radio Lora'nın moderatörü Zeki Genç'e verildi. Sosyal alanlarda gönüllü olarak çalışanlara verilen ödül, bu yıl toplam kırk kişiye verildi. Genç ödülünü, Münih Belediye Sarayı’nda düzenlene ödül töreninde Belediye Başkan yardımcısı Christine Strobl'den aldı.

TÜRKÇE DERSLERE ÖDÜL

Genç, kendi inisiyatifiyle kurduğu okullarda „Türk Çocukları için Türk Dil ve Kültür Dersleri“ verilmesi konusundaki başarılı çalışmaları dolayısıyla ödüle layık görüldü. Zeki Genç ödülü alırken oldukça duygulandığını söyledi. Genç „Çok mutluyum. Yaptığım hizmetlerin belediye tarafından takdir görmesi beni daha da aktif çalışmaya yönlendiriyor. Özellikle „Türkçe derslerine izin verilmiyor“ şeklindeki ifadelerin dolaştığı kentimizde,  bu ödülün bana verilmesi  belediyenin tüm iddiaların aksine konuya ne kadar önem verdiğinin bir kanıtıdır. Bu ödül beni daha da  umutlandırdı“ dedi.

 

Yorumlar (1)

Yorum yaz
  1. zeki genc
    2016-11-21 09:44:26 zeki genc

    Böyle bir mutlu günümde beraber oldunuz tesekkütler ederim- Deutschtuerken Verband e.V.

Yorumlar

tüm yorumlar