HER ŞEYİN NESLİNİN BİTTİĞİNİ SANIRSINIZ BİR ANDA. AMA DEĞİLMİŞ!

  0nu hiç tanımıyordum, hakkında hiç bir şey bilmiyordum, adı, sanı, unvanı neydi bilemiyordum, üç ay önce randevu aldım ve gittim görüştüm; -Bana kesin olmamakla birlikte Ağustos ayının beklememizi, ancak o zam...

 

0nu hiç tanımıyordum, hakkında hiç bir şey bilmiyordum, adı, sanı, unvanı neydi bilemiyordum, üç ay önce randevu aldım ve gittim görüştüm;

-Bana kesin olmamakla birlikte Ağustos ayının beklememizi, ancak o zaman bişey diyebileceğini ima ederken, garip bir hüzün oltasıyla oradan ayrıldım.

Aradan üç ay geçmişti hakikatten bir gün alış-verişte aylak, aylak dolaşıyorken, birden telefonum çaldı, arayan yayıncımın kardeşi idi. dedi ki; -Ayla abla, seni falancı üniv. Aradılar, telefon numaranı istediler. Şaşırdım, acaba dedim, telimi mi kaybettiler. Neyse uzatmadan söyleyeyim.  Ertesi gün için bana randevu verdiler. Gittim görüştüm. Ve oldu. Bir iş için o kadar uğraşırsın onlarca adama söylersin, dilin yalama yapan kapı menteşeleri gibi olur. Çoğu insan aslında iyi niyetlidir hep söz verilir ama kimse sözünü tutmaz. Ama hiç tanımadığınız biri, üstelik üç beş laf etmişliğinizde yok, üstelik  aracı olan biri de yok, tamamen yürekten. Ama adam, adam gibi adam deyimine uyan benim bugüne kadar rastladığım tek adam :)vermediği sözde bile dik duran. Ya bu benim iyi niyetimin karşıya yansıtmam, ya da karşının algılarındaki seçiciliğin aktivitesi. Helâl olsun hocam size. Var olun, hep ve daima. Demek ki henüz tanımaya nail olamadığım adamların hası gerideymiş  Teşekkürler !! Atatürk gözlü adam. Bu daha ilk. Bakın daha size daha neler yazacağım, bunlar övgü değil, realite. Merak etmeyin ne sizin adınızı ne de üniversiteninkini paylaşacam. Bu hem sizin kapılarınız aşınmasın diye. Hem de üniversitenin.

Hem de kapıya imzaya gelmesin fanlarım diye  Ne diyeyim ben şimdi size. Her şey gönlünüzce vuku bulsun. Sağ olun, var olun.

Bütün iyi adamların başlarına sevgi kuşu konsun!

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar