İzmirliler Bremen’e HOŞGELDİLER

Bremen ve İzmir dostluğu  GENÇLİK KAMPI  ile pekişecek   Fatma ANDERS Bildiriyor İZMİR Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yer alan Bayraklı Belediyesi 10 kişilik uzmanlar heyetiyle  kardeş şehir Bremen’e gelere...

İzmirliler Bremen’e HOŞGELDİLER

Bremen ve İzmir dostluğu  GENÇLİK KAMPI  ile pekişecek  

Fatma ANDERS Bildiriyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yer alan Bayraklı Belediyesi 10 kişilik uzmanlar heyetiyle  kardeş şehir Bremen’e gelerek temaslara başladılar.

Bayraklı Belediyesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesinin müdiresi olarak çalışan Sakine Akyüz’ün başkanlığındaki 10 kişilik heyette doktor, psikolog ve kadın sığınma evi çalışanları yer alıyor.

Bremen’deki Fırtına Keçileri Derneği’nin (Gewitterziegen) davetlisi olarak Bremen’e gelen  heyetin başkanı Sakine Akyüz: „Bildiğiniz gibi Bremen ile İzmir kardeş şehir. Bu kardeşlik projesi kapsamında iki şehir arasında bir çok proje hazırlandı ve bir çoğunun startı verildi. Bazılarının da verilmek üzere. Ziyaretimiz esnasında kadınların göçmen ve mülteci olarak yaşadıkları zorlukları, hayattan beklentilerini araştırıp,  bu yönde çalışmalarımız olacak.

Bir hafta boyunca bu istikamette Bremen’de bir çok kurum ve kuruluşlara ziyarette bulunacağız. Bizi buraya davet eden milletvekili Ruken  Aytaş ve Fırtına Keçileri Derneği’ne gösterdikleri evsahipliği için çok teşekkür ediyoruz“ dedi.

GENÇLER İÇİN KAMP

Bremen Eyalet Milletvekili ve aynı zamanda  Fırtına Keçileri Derneği‘nin başkanlığını da yapan Ruken Aytaş: „Kardeş şehir projesinden sonra Bremen ve İzmir heyetleri olarak  kadınlara yönelik çalışmaşlar yapıyoruz. Bilindiği gibi mülteciler, İzmir’i batıya açılan kapı olarak görüyorlar ve bu yüzden de İzmir’e akın ediyorlar. Bizler de Bremen heyeti olarak Haziran ayına kadar İzmir’e iade-i ziyarette bulunacağız. Bu çalışmanın akabinde her iki kentte bir GENÇLİK KAMPI  kurmayı planlıyoruz“ dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar