MÜNİH POLİSİ IRKÇI MI?

MÜNİH POLİSİNDEN IRKÇI DAVRANIŞ İDDİASI Ahmet İNCEL / MÜNİH Koray B. adlı bir Türk, Münih polisinin haksız yere kelepçe takıp, kendine şiddet uyguladığını iddia etti. Eli yaralanan Koray B. polisler hakkında suç duyurusunda...

MÜNİH POLİSİ IRKÇI MI?

MÜNİH POLİSİNDEN IRKÇI DAVRANIŞ İDDİASI

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Koray B. adlı bir Türk, Münih polisinin haksız yere kelepçe takıp, kendine şiddet uyguladığını iddia etti. Eli yaralanan Koray B. polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Başından geçen olayı ayrıntılarıyla anlatan Koray B “Kendim Bruck şehrinde oturuyorum. B. Münih'teki kendi evinde kalan misafirime, günlerdir ulaşamadığı için evimin gelip onu kontrol etmek istedim. Uzunca zili çaldığım halde kapıyı açmayınca polis çağırdım. Saat 16:17 de çağrılan Polis, 16:45 de geldi ve polise hemen kimliğini verdim ve bu arada Zili çalan ve Polisin sesini duyan misafir kapıyı açtı”

KELEPÇE TAKILDI

Bir polisin, kapıda misafir ile konuşurken diğerinin kimlikleri kontrol ettiğini söyleyen Koray B.  “tam herşey bitmiş derken, polisler tutuklandığımı belirterek, bana arkadan kelepçe taktılar. “Suçum ne" diye sorduğumda ise "hakkımda sınır dışı kararı olduğunu ve sınırdışı edilmek üzere üzere tutuklandığımı" söylediler. Bir yanlışlık olduğunu söylediğim halde dikkate almayıp,  sert bir şekilde ve tüm komşularının önünde, zorla kelepçeli bir şekilde arabaya bindirildim”.

ELİ SAKATLANDI

Koray B. nin ellerinin çok acıdığını söylemesine rağmen, kelepçe gevşetilmediğini iddia ederken “araba ile çok hızlı giden polisler, arabada sağa sola savrulmamama sebep oldular. Bu esnada parmağım çıktı. Elim sakatlandı. Ben daha hayatımda araba cezası bile yemedim, iki üniversite bitirdim ve iki çocuk babasıyım. Kendi çağırdığım Polis, bana acımasızca davrandı, parmağım çıktı ve iki hafta iş göremez raporu aldım. Konu komşuya rezillik de cabası oldu" dedi.

SERBEST BIRAKILDI

Yaklaşık bir saat kadar, 43 Nolu Münih Moosach karakolunda tutulan Koray B. yanlışlık olmuş denerek serbest bırakıldı. Çıkarken bir polisin, "Türk olan defolup gitti mi" dediğini duyduğunu iddia eden  Koray B. "asla böyle bir şeyin başıma geleceğini düşünmezdim” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Avukatım aracılığı ile dört Polis hakkında başka bir karakola suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Koray B. “hakkımı sonuna kadar arayacağım dedi" Olaya el atan ÜÇ BEŞ KİŞİ derneği yöneticilerinden Harun Uzun , “Türk toplumuna ve insan olarak ayrımcılığı kabul etmiyoruz” derken bu tür olaylar herkesi ilgilendirdiğini ve takipçisi olacaklarını söyledi.

Yorumlar

tüm yorumlar