Bülent Ersoy GRAMMOPHON için ÖZEL GELDİ

BÜLENT ERSOY 5 YIL ARADAN SONRA KONSER İÇİN DORTMUND'A GELDİ   RÖPORTAJ: SADETTİN ÖZGENÇ İstanbul'dan, Düsseldorf'a uçuşum esnasında yan koltuğuma göz attığımda bir de ne göreyim (!) T&...

Bülent Ersoy GRAMMOPHON için ÖZEL GELDİ

BÜLENT ERSOY 5 YIL ARADAN SONRA KONSER İÇİN DORTMUND'A GELDİ

 

RÖPORTAJ: SADETTİN ÖZGENÇ

İstanbul'dan, Düsseldorf'a uçuşum esnasında yan koltuğuma göz attığımda bir de ne göreyim (!)

Türk sanat müziğinin divası Bülent Ersoy ile gözgöze geldik, şaşkınlığım geçer geçmez, kendisine nazikçe '' İyi uçuşlar efendim''dedim.Bana teşekkür ederek, ''AYOL BEN SİZİ NEREDEN TANIYORUM?''demezmi !..

Aslında bu soru genellikle sanatçıların sizi tanıması için bir tuzak sorudur.

Bozuntuya vermedim. Aslında bu Megastarımız kolay kolay röportaj vermez, TV'lerde bağırıp çağıran biridir. Gazetecilik damarım tuttu, sorularımı nazikçe kendisine yönelttim.Bana;'' Ayyy ne kadar hoşsun çocuğum'' dediğinde, ben aynen koptum, :) Benim sesli gülmemi arka sıralardan duyanlar da gülmeye başladı. Normalde bu şekilde sesli kahkahalar uçak yolculuğunda yaşanmaz.. Ama amiyane tabirle sıkımı bir yolcu ses çıkarsın(!)

Yanımda bir MEGASTAR var.. Ağzının payını hemen verir. Uçağımızın hostesleri kendisi ile ilgilenmek için adeta bir yarış halindeydiler.

Hayranlarının 5 yıl gibi süredir Almanya'da görmediği ve artık görmeyi arzuladığı Bülent Ersoy, mükemmel bir kadroyla 17 Aralık'ta Grammophon Dortmund'ta sahne alacak.

5 Yıl sonra ilk kez yurt dışına çıkan  Bülent Ersoy, bu anlaşmaya göre, 17 Aralık Cumartesi gecesi 600 kişi kapasitesi olan Dortmund Grammophon Gazinosunda sahne alırken alt kadrosunda  Semiha Yankı ve Asena yer alacak.

Bülent Ersoy gazetetemiz  TÜRK HABER’e  yaptığı açıklamada ‘‘Grammophon Restaurant’ın sahib Hasan Dere beyefendi beni en sonunda ikna etti.

Kendisine karşı prensiplerimi bozdum, şanıma ve ismime yakışır bir mekanda sahne alarak  Almanya’da yaşamını sürdürmekte olan saygıdeğer vatandaşlarım ile bu konser  dolayısı ile  özlem gidereceğiz, ayol, uzun bir aradan sonra kendileri ile beraber olmak, aynı havayı solumak ayrıca Türk Sanat Müziğini kendilerine icra edeceğimden dolayı onur ve gurur duyacağımı ifade etmek istiyorum‘‘dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar