ARİF TAŞDELEN, 2 G 1 K’ NIN KONUĞU OLDU

Ahmet İNCEL / MÜNİH Gazeteciler Ahmet İncel ve Adnan Tokuç’un hazırlayıp sunduğu 2 G 1 K (İki gazeteci bir konuk) programının bu haftaki konuğu, Bavyera Eyalet Parlementosu’nun ilk ve tek Türk kökenli milletvekili Arif Taşdelen oldu....

ARİF TAŞDELEN, 2 G 1 K’ NIN KONUĞU OLDU

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Gazeteciler Ahmet İncel ve Adnan Tokuç’un hazırlayıp sunduğu 2 G 1 K (İki gazeteci bir konuk) programının bu haftaki konuğu, Bavyera Eyalet Parlementosu’nun ilk ve tek Türk kökenli milletvekili Arif Taşdelen oldu.

ZORU BAŞARDI

Sürahi Kültür Caffe’den canlı yayınlanan 45 dakikalık söyleşi proğramında SPD’li milletvekili Taşdelen, gazetecilerin sorularını oldukça samimi bir şekilde yanıtladı. CSU’nun ağırlıkta olduğu Bavyera Eyalet Parlementosu’nun ilk ve tek Türk kökenli milletvekili olmanın zorluklarını anlatan Taşdelen, gelecekte çok daha fazla Türk kökenli milletvekilinin meclise girmesi en büyük arzusu olduğunu söyledi. 2013’den beri mecliste olan ve milletvekili seçilmesinin hayal gibi görüldüğünü anlatırken “1998’den beri parti içinde aktif mücadele vermekteyim. Bu güne gelene kadar çok zorlukları atlattım, ama yılmadım. Daha önce yıllarca belediye meclisi üyesi olmanın verdiği tecrübeyle milletvelli olarka daha güçlü çalışabiliyorum” dedi.

“PARTİLERD E AKTİF GÖREV ALIN”

Gençlere de göçmen kökenli olduklarından dolayı karşılaştıkları zorluklardan yılmamayı öneren Taşdelen “ben de okul yıllarımda bazı öne yargılı öğretmenlerden çok çektim. Ama inadına o öğretmenlerin derslerinde daha başarı olmak için çok çalıştım. Almanya’daki geleceğimizde söz sahibi olmak istiyorsak, bunun bir yolu da politikadan geçer. Bu nedenle gençlere Almanya’daki politikaya odaklanmalarını öneririm. Mevcut siyasi partilerin alk yapılarında görevler alarak, ileride Eyalet Parlamentosu’nda olsun, Federal Parlamento’da olsun söz sahibi olabilirsiniz. Bu ülkenin geleceğini hep birlikte şekillendirmeliyiz” dedi.  

 

Yorumlar

tüm yorumlar