Üç beş kişi güzel işler yapıyor

EVSİZLER, NOEL’DE UNUTULMADI   Ahmet İNCEL / MÜNİH ÜÇ BEŞ KİŞİ  Hareketi yine sevindirdi. Noel dolayısıyla ÜÇ BEŞ KİŞİ  gençleri Münih'te evsiz Almanlara unutulmaz bir akşam yaşattı. Almanla...

Üç beş kişi güzel işler yapıyor

EVSİZLER, NOEL’DE UNUTULMADI

 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

ÜÇ BEŞ KİŞİ  Hareketi yine sevindirdi. Noel dolayısıyla ÜÇ BEŞ KİŞİ  gençleri Münih'te evsiz Almanlara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Almanların geleneksel yemeklerinin  ikram edildiği etkinlikte, Noel şarkıları gitar eşliğinde söylendi. Gençlerin çabaları ile gelen evsizlerin mutlulukları gözlerinden okundu. Helmut ve Regina çifti beğenilerini " duygusal sözlerle ifade etti. Senelerdir Noel kutlamaya imkanımız olmadı. Türkler davet ettiğinde döner bekliyorduk, Alman yemeklerini görünce eskileri hatırladık çok mutlu olduk" sözleri ile dile getirdiler.

Dernek başkanı Levent Ekiz; "Bizler bu toplumun bir parçasıyız, toplumda darda olan insanların yanında olmak ve Alman toplumuna önem vermek zorundayız. Bugün evsiz insanlar ile aynı sofrada beraber olduk. Türk kültüründe tanrı misafiri sözünün anlamını yaşadık.

Üç beş kişi gençlerinin bu geceye sevgilerini katmaları yüzlerimizi güldürdü. Noel'in bizim için bir dini önemi yok, önemli olan paylaşmaktı" diye belirtti.

Yorumlar

tüm yorumlar