Sevinç Arda 2G 1K' da mest etti

2 G 1 K, SEVİNÇ ARDA’YI AĞIRLADI HABER MERKEZİ  / MÜNİH Münihli gazeteciler Ahmet İncel ve Adnan Tokuç’un hazırlayıp sunduğu 2 G 1 K (İki gazeteci 1 konuk) programının bu haftaki canlı yayın konuğu Avrupa sahnelerinin hanım...

Sevinç Arda 2G 1K' da mest etti

2 G 1 K, SEVİNÇ ARDA’YI AĞIRLADI

HABER MERKEZİ  / MÜNİH

Münihli gazeteciler Ahmet İncel ve Adnan Tokuç’un hazırlayıp sunduğu 2 G 1 K (İki gazeteci 1 konuk) programının bu haftaki canlı yayın konuğu Avrupa sahnelerinin hanımefendi sanatçısı Sevinç Arda oldu.  Sürahi Kültür Cafe’den canlı olarak yayınlanan programda sanatçı mütavizi tavırları, içten yanıtları ve harika sesiyle izleyenlerin bir kez daha hayranlığını kazandı.

KÜLTÜR ELÇİSİ

“Avrupa’da sanatçı olmak, sadece sahnede sanatı icra etmekle bitmiyor” diyen Arda, kültür elçisi olarak özellikle Türkçe dilinin yaşatılması konusundaki aktif çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İsviçre, Fransa, Hollanda ve İngiltere’de konserler vererek, Türk Sanat Müziği’ni Avrupalılara da tanıtan sanatçı “Avrupa’daki etkinliklerimizde “kendimiz çalıp kendimiz oynamamalıyız, zengin kültürümüzü, harika müziğimizi buralarda her fırsatta tanıtmalıyız” dedi.

HARİKA SES

Program boyunca, hiç bir müzik aletinin eşliği olmadan üç Türk Sanat Müziği eserini canlı seslendiren sanatçı, harika yorumuyla büyük hayranlık uyandırdı. Çıkardığı albümler hakkında bilgiler veren sanatçı, Avrupa’da büyük yankı uyandıran    “Benim Hayatım” parçası için çektiği klibin öyküsünü anlattı. Sanatçı bu klibinde Mersin’de engelli ve down sendromlu çocukara rol vermişti.

Sanatçı Sevinç Arda canlı yayın finalinde, kendisini izlemeye gelen hayranları ile birlikte ‘Benim memleketim’ adlı parçayı söylerken duygulu anlar yaşandı ve bazı hayranları göz yaşlarıyla kendisine eşlik etti.

 

Yorumlar

tüm yorumlar