Ayyıldız'ın SEÇİMDEN ÇEKİLME talebi kabul görmedi

  AYYILDIZ, SUÇLAMALARA KARŞI BİLDİRİ YAYINLADI Münih’te 22 Ocak’ta yapılacak Yabancılar Meclisi (Göçmen Meclisi) seçimlerine Ayyıldız Listesi sözcüsü Eyüp Tanrıverdi, düzenlediği basın topla...

Ayyıldız'ın SEÇİMDEN ÇEKİLME talebi kabul görmedi

 

AYYILDIZ, SUÇLAMALARA KARŞI BİLDİRİ YAYINLADI

Münih’te 22 Ocak’ta yapılacak Yabancılar Meclisi (Göçmen Meclisi) seçimlerine Ayyıldız Listesi sözcüsü Eyüp Tanrıverdi, düzenlediği basın toplantısında Belediye Meclisi ve Alman basınında yapılan suçlamalara tepki gösterdi. Ayyıldız listesinin seçimden çekilme talebi seçim kurulunca kabul edilmedi.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Münih’te 22 Ocak’ta yapılacak Yabancılar Meclisi (Göçmen Meclisi) seçimlerine Ayyıldız Listesi sözcüsü Eyüp Tanrıverdi, düzenlediği basın toplantısında Belediye Meclisi ve Alman basınında yapılan suçlamalara tepki gösterdi. Münih Türk Kültür Merkezi –Bizim Ocak – Başkanı Tanrıverdi, Ayyıldız Listesi adı altında  dördüncü kez katıldıkları seçimde birilerinin bir yerlerde düğmeğe bastığını ve özellikle son haftalarda kendilerine yönelik tehdit ve şantaj suçlamalarının son önergeler ve gazete haberleriyle zirve yaptığını söyledi.

Kent idaresi seçim kurulu başkanı ve üyeleriyle bir toplantı yapan Tanrıverdi,  yaptıkları seçimde geri çekilme taleplerinin yönetmelik gereği kabul edilmediğini söyledi. Tanrıverdi’nin liste adına yayınladığı basın bülteninde şu cümleler yer aldı:

Liste AY YILDIZ’ın basın bildirisi

22 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan eski adıyla Münih Yabancılar Meclisi olan Münih Göçmen Meclisi seçimlerine AY YILDIZ Listesi olarak 20 arkadaşımızla birlikte aday olduk. Listemiz ve adaylarımızın hedefi Münih’te yaşayan Türk insanının sorunlarını Münih Göçmen Meclisi üzerinden Münih Anakent Belediyesi’ne taşımaktı. 1961 yılından beridir Münih’te  yaşayan insanımızın, huzurlu, mutlu ve emniyet içersinde yaşaması ve dostlukların geliştirilmesi için plan ve projeler hazırlayan AY YILDIZ Listemizin bu ard arda girdiği dördüncü seçimdir. Son üç seçim olgun bir atmosferde gerçekleşmişti. Maalesef bu seçimde, sıkıntılı ve ahlaki olmayan bir süreç yaşanmıştır. Kendi imkanlarıyla Türk seçmeni motive etme ve moblize etmeye çalışan adaylarımız sık sık hakaret, tehdit ve şantaja maruz kalmıştır. Acizane listebaşı olarak ben  kendim  şirketimde tehdite maruz kaldım. Münih Yaşam’ın hazırlayıp sunduğu ‘’Seçime özel’’ paneline katılmamam için şantaja uğradım. 16 Ocak 2017 Pazartesi akşamı davet edildiğim Radyo programı iptal edildi. Bütün bunlara rağmen yolumuza devam ettik. Bu kadar sistemli engellemeye şimdi de bazı alman basını iştirak etti. Listemizi, ülkücü camiayı ve teşkilatımızı direk hedef alan karalama haberler yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor. Ülkücü camiayı ‘Faşist ‘ olarak nitelendirimesini kınıyor ve onlara geri iade ediyorum. Temelinde insan sevgisini barındıran ve Münih’te huzurlu bir ortamda kendi kimliğimizde yaşamaktan başka gaye gütmeyen ülkücülere haksızlık yapılmaktadır. Dün ve bugün Türklere her türlü sistematik iftiralarda bulunan Münih Yeşiller Partisi eş başkanı Gülseren Demirel’in bize bu derece saldırmasının arkasında, bizim PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı dik duruşumuz vardır. Seçimin ilk gününden itibaren açıkça, FETÖ, İŞİD  ve PKK terör örgütlerinden uzak bir Türk’ün başkan olmasını istememizden sonra bu saldırılar başlamıştır. Münih Yeşiller Partisi, PKK terör örgütüne karşı bir defa açıklamasına şahit olmadık. Münih’te faaliyet gösteren ve kamufle olmuş terör uzantıları hakkında bir yaptırıma şahit olmadık. Münih Yeşiller Partisi PKK uzantılarından arınmadığı sürece Türk seçmeni Yeşiller partisinden uzak duracaktır. Özellikle Eylül 2017’de gelecekte Münih’te yapılacak olan Belediye Meclisi seçimlerinde Türk seçmen Yeşillerin terör uzantısını unutmayacaktır!

Yanlış adrese gönderilen mektup oyları Alman basınında Münih Türk Kültür Merkezi’ne karşı, farklı insanların mektup oylarının istendiği büyük bir yalandır. Münih şehir idaresi ile yaptığımız görüşmede iki bayanın Münih Yeşiller Partisi’ne şikayette bulunduğunu öğrendik. Münih Türk Kültür Merkezi’ne listemiz tarafından mektupla oylar istenmemiştir. Bizim camiamızdan hiç kimse PKK’ya yakınlığı ile bilinen birine şikayette bulunması düşünülemez. Bu bir oyundur. Oyunun senaryosunu yazanlar ile oynayanlar aynı çevrelerdir. Bunların aydınlatılması için resmi suç duyurusunda bulunduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Değerli basın mensupları,

Münih Göçmen Meclisi’nin ana görevi, Münih Belediye Meclisi’ne tavsiyeler vermektir. Yıllık dağıttığı 160 bin Euroluk bir bütçesi vardır. Bugün Türk Toplumu’nun seçme ve seçilme hakkı maalesef böyle bir meclise verilmiştir. Bu, siyasi yaptırım gücü bulunmayan bir danışma Meclisi’ne bile Türklerin girmesini içine sindiremeyen  bir ortamdayız. Türk seçmenine ve listemize ağır suçlamalar var. Bizler gururlu bir milletin evlatlarıyız. ‘’Ne pahasına olursa olsun’’ anlayışını paylaşmıyoruz.  Bu iftiraların, bütün mektup oylarının da araştırılıp kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz!

Bu saldırı sadece AY YILDIZ Listesine değil bütün Türk liste, aday ve Türk seçmenine yapılmıştır. Buradan, sizlerin aracılığıyla bütün Türk Listelerine ve adaylarına aynı çağrıda bulunuyorum. Bu kirli şartlarda seçime gitmemeyi, hiç bir seçmenin, hem mektupla, hem de sandıkta  oy kullanmamasını tavsiye ediyoruz. Onurlu duruşta bulunan bütün Türk Listelerini ve adaylarını şimdiden tebrik ediyor, sizlere de basın toplantısına iştirak ettiğiniz için teşekkür ediyorum.

 

Liste Initiative AY YILDIZ

Eyüp Tanrıverdi”

Yorumlar

tüm yorumlar