ÜÇ BEŞ KİŞİ BİLDİRİ YAYINLADI

ÜÇ BEŞ KİŞİ TEPKİLERE YANIT VERDİ   Ahmet İNCEL / MÜNİH   Özellikle Yabancılar Meclisi’ne aday liste çıkardıktan sonra bazı kesimlerden tepki gören  Üç Beş Kişi Hareketi Başkanı Levent Ekiz, ...

ÜÇ BEŞ KİŞİ BİLDİRİ YAYINLADI

ÜÇ BEŞ KİŞİ TEPKİLERE YANIT VERDİ

 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Özellikle Yabancılar Meclisi’ne aday liste çıkardıktan sonra bazı kesimlerden tepki gören  Üç Beş Kişi Hareketi Başkanı Levent Ekiz, bir bildiri yayınladı. Bildiriyi okuyucularımıza aynen iletiyoruz:

 

Yüce Türk Milletine !

 

ÜÇ BEŞ KİŞİ HALK HAREKETİ'NİN kurulma sebeplerin tümü bizlerin Halkımızın bilikteliğini tehdit eden unsurlari öngörmemiz olmuştur.

Demokrasi kültüründen uzaklaşmış zehirli dilin egemen olduğu, tartışmaların ağır küslük ve kutuplaşmaya yol açtığı günümüzde bizler aydınlanma ve birlik olma yoluna başvurduk.

Türkiye'nin ve Almanya'nın farklı Kültürlerin değerlerinin tümüne, ayırmadan sahip çıkarak bunca nefretin içinden bir filiz olarak yeşerdik.

 

Asla Halkın üstüne bir değer koymadık. Hiç bir üyemize aidat gibi bir ek yük yüklemedik. Asla yaptığımız hiç bir etkinlikte bir sponsorluk anlaşmasına girmedik.

Protokolümüzde daima Halkımızın geleceği çocuklar vardı.

 

Bizler hiçbir kaygımız olmadan hayatı normalinde yaşadık. Başkalarının düşünde girdabında boğulduğu her alanı biz normale çevirdik. Cumhuriyet Bayramında kürtçe şarkı söyledik, Ramazan ayında Münihin ilk sesli ezanı ile paylaşarak Halk iftarı yaptık. Aşuremizi birleştirerek, paylaşarak dua ettik. Teröre hayır yürüyüşünde Tunceli'li annelerin barış sesi olduk. Bilginin ve Bilimin Profesörler vasıtası ile halkımız ile buluşmasını sağladık.

 

Tekrar ediyoruz Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm değerleri ayırmadan bizimdir.

Geldiğimiz noktada tehlikelerin derinleştiğini görüyoruz. Halkımızın nekadar siyasi görüş olarak uzak olurlarsa olsunlar birbirlerinin hakkı ve hukukuna sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bizim iki sene önce gelecekte öngördüğümüz tüm tehlikeler bariz ortaya çıkmıştır.

 

Kutuplaşma ve ayrıştırmanın bizi getirdiği nokta çok tehlikelidir.

Bu aşamada tüm söylemlere özen gösterilerek hangi taraf olursa olsun herkesin ve herkesimin bir iç çatışma tarafı olmayacağını beyan etmesi gerektiğini biliyoruz.

Bizler bu tehlikeyi iliklerimize kadar his ederek bir iç catışmanın tarafı olmayacağımızı beyan ederiz!

 

Beyanımız doğrultusunda ayrımcılık yapan herkesimin karşında duracağımıza ve Halkımızın bütünlüğünü dün sağladığımız gibi bugün de sağlayacağımıza söz veriyoruz!

Demokrasi'den ve demokrasi kültüründen vaz geçmeyeçeğiz!

 

Faşizmin ister Almanya ister Türkiye de var olduğu heryerde bizler "Hak ve Özgürlükler" ve "Eşitlik adına" Atatürk'ün bize çizdiği aydınlık yolunda olma varlığımızı sürdüreceğiz.

 

ÜÇ BEŞ KİŞİ HALK HAREKETİ

Yorumlar

tüm yorumlar