DTF'nin Referandum Bildirisi

TÜRK ALMAN DOSTLUK FEDERASYONU (DTF) REFERANDUMLA İLGİLİ BİR BİLDİRİ YAYINLADI   Ahmet İNCEL / MÜNİH     Türk-Alman Dostluk Federasyonu (DTF), Türkiye’de yapılacak olan referandumla ilgili olarak bir bildiri yayınl...

DTF'nin Referandum Bildirisi

TÜRK ALMAN DOSTLUK FEDERASYONU (DTF) REFERANDUMLA İLGİLİ BİR BİLDİRİ YAYINLADI

 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

 

Türk-Alman Dostluk Federasyonu (DTF), Türkiye’de yapılacak olan referandumla ilgili olarak bir bildiri yayınladı. Genel Başkan Cihan Sendan imzalı referandum bildirisini aynen yayınlıyoruz:

 

“Hayır diyenler korkaktır doğrudur katılıyoruz !

 

Ama sakın ola ki korkmayı ödleklikle karıştırmayın !

 

Korkmak nedir?

 

1 - Korku duymak, ürkmek, dehşete kapılmak. 2 - Kaygı duymak, endişe etmek. 3 - Çekinmek, sakınmak, 4 - Yapamamak, cesaret edememek.

 

Evet korku duyuyoruz, çünkü ;

küresel sermayenin vatanımızın üstünde ki oynadığı oyunları görüyoruz, sahte bir kahramanın halkımızı nasıl büyüsü altına aldığını gördüğümüz için vatanımız adına korku duyuyoruz !

 

Evet ürküyoruz çünkü ; Halkımızın bir kısmı gücü, kanun dışılığı,yolsuzluğu, mafyayı, ayrımcılığı, kindarlığı,din tüccarlarını, basitliği, terbiyesizliği, ahlaksızlığı kutsuyor. Vatanımız adına ürküyoruz !

Dehşete kapılıyoruz, çünkü ;

Zihinlerini kullanmadan köleliği seçenler, vicdanlarını dinlemeden insan olabileceklerini sananlar, bilgi sahibi olmadan en iyiyi bilenler, utanç duygularını gömüp en katı yalanları söyleyenler, onurlarını ceplerine indirip para, şan ve makam adına kendilerini satanlar, kahramanlaştırıldıkları için dehşete kapılıyoruz !

Kaygı duyuyoruz, çünkü ;

Camiler siyaset meydanına, okullar dogma odaklarına, şehirler kan gölüne, ekonomi sıfıra, mutsuzluk en hat safhaya, belirsizilik ve umutsuzluk ülke geneline,yargı mafyanın evine,ülke korku imparatorluğuna dönüştüğü için kaygı duyuyoruz!

 

Endişe ediyoruz, çünkü ;

Mafya nın sesin gürleştiği, demokratik hakkını kullanmanın bile tehtit unsuruna dönüştürüldüğü, savaş batağının derinleştiği, dostun kalmadığı, toplumun düşmanca kamplaştırıldığı için endişe ediyoruz !

 

Çekiniyoruz çünkü ;

Şiddetin en basit yol olduğunu bildiğimiz, bunu sadece zayıf karakterin seçebileceği bir yöntem olduğuna inandığımız, kötülükten iyilik doğmayacağını öğrendiğimiz, sonunda kazananın Türkiye olmayacağını ön gördüğümüz, içinden çıkılamaz bir geleceğe doğru sürüklendiğimiz için çekiniyoruz.

 

Sakınıyoruz çünkü ;

Serefli insanların sabrı taştığında yapabileceklerinin sonuçlarından, Türkiye ayağa kalktığında bugün naralar atan satılıkların ve ahlaksızların ayaklar altında kalacağından, 15 yıldır yaptıklarının cezasının altında sadece yapanların değil tüm Türkiyenin büyük cefa çekeceğinden sakınıyoruz !

 

Yapamıyoruz çünkü ;

Aynı çuvala girmemek, inandığımız dürüst yoldan sapmamak, kötüyle kötü , ahlaksızla ahlaksız olmamak, vicdanımıza kulak kapatmamak ve insanlık onurumuzu kaybetmemek için Yapamıyoruz !

 

Cesaret edemiyoruz çünkü ;

Tarihe eli kanlı geçmemek, vicdanımızı öldürmemek, evlatlarımıza kötü örnek olmamak, ülkemize zarar vermemek,düşmanlığı kutsamamak, kötüyle kötü olmamak, inançlarımızı ayaklar altına almamak adına cesaret etmiyoruz !

 

Hayır diyoruz, evet korktuğumuz için !

Yalnız herkesi uyarmak isteriz , bizim en korkağımız sizin en cesaretlinizden daha güçlüdür, çünkü biz vicdan sahibiyiz !

Sınırlarımızı zorlarsanız hakiki cesaretin ne olduğunuda öğrenirsiniz. Silahı korkaklar taşır bunu da unutmayınız ! Silahı vicdanı olanları sakın ola ödleklikle karıştırmayın hepinize tavsiyemizdir !

 

Bu sözler kesinlikle evet diyenlere değil, hayır diyenlerin gözünü korkutma eğilimin de olan sahte kabadayılara , sözde siyasetcilere, satılık medyaya, vicdanlarının yerine cüzdanlarıyla hayatı duyumsayanlaradır !

 

 

DTF Genel Başkanı Cihan Sendan

Yorumlar

tüm yorumlar