DİTİB Landshut Cami'sinde Hamsi Günü

Aşağı Bavyera Eyaleti Landshut DİTİB Yunus Emre Camiinde 100 kg üzeri hamsi tava da pişirilip misafirlerin ağız tadına sunuldu. Landshut /Tevfik ŞENDÖL Aşağı Bavyera’nın Landshut şehrinde ki Ditib Yunus Emre  Camiin de ilkini gerçek...

DİTİB Landshut Cami'sinde Hamsi Günü

Aşağı Bavyera Eyaleti Landshut DİTİB Yunus Emre Camiinde 100 kg üzeri hamsi tava da pişirilip misafirlerin ağız tadına sunuldu.

Landshut /Tevfik ŞENDÖL

Aşağı Bavyera’nın Landshut şehrinde ki Ditib Yunus Emre  Camiin de ilkini gerçekleştiren Karadeniz’in Ordu şehrinden Azime Hal’ın organize ettiği 100 kilonun üzerindeki Hamsi tava  çok kalabalık misafirin ağız tadına sunuldu.

Landshut ve çevresinden gelen çok kalabalık misafirlerin ağız tadıyla yedikleri 100 kilonun üzerindeki hamsi tava’nın organizesini Azime Hal’in yaparken temizlenmesinde,pişirilmesinde ve servis edilmesinde Ülkü Kaya, Semiha Alagöz, Şerife Keskiç, Semra Keser, Hatice Keser, Ayşe Kaya, Nurten Uçar, Serap Yıldız, Tülin Yıldız, Hilal Hal, Ümmahan Dizman, Ayşe Yeşilköy’ün emekleriyle misafirlerin midelerini fehtettiler.

Landshut ve çevresinden çok sayıda ki derneklerin yöneticileri El Ele derneği başkanı Cengiz Hocazade,Landshut Okul Aile Birliği başkanı Nezahat Ehliz ve yönetimden Tevfik Şendöl, Tatbayern başkanı Sevim Kaya, Vilsbiburg SODEM başkanı Esat Türk ve yönetimden Tevfik Şendöl, Landshut UETD’den Şerife Öbeksiz, Ditib Hacı Bayram Camii Neufahrn i.NB başkanı Yüksel Demir,Kadınlar Kolu Başkanı Leyla Demir ve Ayşe Çetinkaya.Ağız tadıyla yedikleri  hamsilerin temizlenmesinde,pişirilmesinde ve servis edilmesindemeği geçen herkeze ve Landshut DİTİB başkanı Mesut Karaüzüm ,İsmail Keser ‘e  memnuniyetlerini belirttiler.

 

Yorumlar

tüm yorumlar