ELMANIN BİR YARISI DİĞER YARISINA HER ZAMAN EŞİT MİDİR?

Kadınlar duygusal yaratılmış varlıklardır. Narindirler bir çiçek gibi koparılmaya gelmez çünkü bir bahar daha bekleyebilecekleri meçhuldür yeniden açmak ve canlanmak  için. Kadınlar en güzel güld&uu...

Kadınlar duygusal yaratılmış varlıklardır. Narindirler bir çiçek gibi koparılmaya gelmez çünkü bir bahar daha bekleyebilecekleri meçhuldür yeniden açmak ve canlanmak  için. Kadınlar en güzel güldür kalbinizi ısıtan. En güzel misafirdir yüreğinizin, o sizin bile bilmediğiniz en güzel köşesine taht kuran. Sizin saçı uzun aklı kısa dediğiniz ve saç renklerine göre aptal, çekici, hoş, zarif, bir işe yaramaz diye nitelendirdiğiniz  varlıklardır. Kadınlardan anlamayan onları sadece bir araç olarak kullanan erkeklere sesleniyorum... O kısacık akıllarınızı uzun saçlı kadınlarınız kaç kez sarıp yok eder hiç düşündünüz mü? O güçsüz bulduğunuz kadınlar dokuz ay boyunca siz erkekleri nasıl karnında ağrı sızı içinde taşıdı bilir misiniz? Bilemezsiniz çünkü '' annelik '' kadınlara lütfedilmiştir sizlere değil. Çünkü kadınlar merhametlidir sizler gibi cani değil. Sürekli ağlıyorsun, ne mızmızsın dediğiniz o kadınların gözyaşlarının aktığı o gözlerindeki hırsı göremezsiniz. Çünkü siz kadınlarınıza değer vermeyen onların yanlışlarını düzeltmekten aciz olan ve her defasında başkalarından önce itip kakan düşüncesiz varlıklarsınız. Sizi de bir annenin dünyaya getirdiğini unutarak annemden mi babamdan mı diyerek emanet aldığınız kadınlarınıza kötü davranan sadece gücünü eşlerinde gösterebilen güçsüz varlıklarsınız.

Bu dünya siz olmadan da sürer diyerek bencillik yapanlarsınız. Oysa Allah ü Teala bile insanı yaratırken bu dünyanın kadınsız olmayacağını düşünmüşken sizler nasıl olurda kadınsız bir dünyanın daha mutlu olacağına inanırsınız? Kadın etrafa neşe saçan, mutluluk veren huzur katandır. Unutmayın sizlerin başarılarının ardında sizi dünyaya getiren anneniz, size hayat yolculuğunda eşlik eden eşiniz ya da sizden biri olan kızınız vardır. Sizler kadınlarınız olmadan bir hiçsiniz. Onlara değer vermelisiniz. Onların da söz sahibi olduğunu unutmamalı hak tanımalısınız. İki söz söyleyince hükümet mi yönetecek sanki diye düşünenlerinizde var biliyorum ve eminim ki siz bıraksanız bu ülkeyi kadınlarınız daha adaletli bir biçimde yönetecektir. Hükümet yönetmek bir güç işi ise Toshiko Kishido' nun da dediği gibi maden ülke yönetmek bir güç işi ise hükümeti neden Sumo Güreşçileri yönetmiyor?.. Bir şeylere bahane bulmayı ve ufak şeylerden gurur yapmayı bırakın. Derdiniz erkeklik yapmaksa bunu kadınlarınızın önünde durarak ya da arkalarında durup desteklemeyerek değil onların elinden tutarak yanından yürüyerek yapın. Eğer bir gün gelir de o kadınlar sizden kurtulursa önünde olduğunuz için sizi ezip geçeçek veya arkasında durduğunuz içinde sizi kaldığınız yerde bırakıp yürümeye hatta koşmaya devam edecektir. Lakin yanında olursanız eğer sizlerle el ele mutluluğa, başarıya, sevgiye koşacaklardır. Tüm engelleri eşlerinizin ellerinden tutarak yapın ki onlar da engeller ile karşılaştığında sizin elinizi bırakmasın... Sadece konu eş olup olmamak değil kız çocuğu da rahmettir. Kız çocuklarınıza da değer verin sevdiğinizi gösterin ki ellere muhtaç olmasınlar. Yanlış kişilerle tanışıp yalan dostluklar kurup bu sahte dünyanın kirli köşelerinde sahipsiz kalmasınlar... Kadın ve erkeği düşünürken bu soru aklımdan eksik olmuyor nedense... Elmanın bir yarısı diğer yarısına eşit midir?

Bazen eşittir bezense eşitliği bozan durumlar vardır. Kadın ve erkek de kanun önünde eşittir. Kadınlarınızı güç yönünden kendiniz ile karşılaştırmayın. Kendi sorumluluklarınızı kadın erkek eşit değil mi diyerek onlara yıkmayın. Sevginizden doğan kıskançlıklar olabilir ama bunları fazla yansıtırsanız onların geleceğini aydınlatmak yerine karartırsınız. Kadınlarınıza açık bir cezaevi oluşturmuş olursunuz ve bu da sadece kadınlara değil tüm insanlığa yapılan bir hakaret olur.

Kadınlar duygusal varlıklardır. Her şeyden önce sevgi ister. Sevgi onların ruhlarını ayakta tutan en başta gelen duygudur. Kadınlarınızın her zaman ayakta huzurla kalmasını ve sizlere iyi bir eş olmasını istiyorsanız onların üzerinden sevginizi, merhametinizi eksik etmeyin. Yeri gelince bir anne gibi saçlarını okşayın, okşayınca o huzuru gözlerinde bile görerek mutlu olabileceksiniz. Bunu deneyin ve göreceksiniz ki mutluluk sandığınız kadar zor değil ve herkesin mimikleri ile gösterebileceği kadar çok ucuz... Sorumuzun cevabına gelince elmanın bir yarısının diğer yarısına eşit olması bizim elimizdedir. Eğer biz dikkat edersek, özenerek kesersek bir yarısı diğer yarısına eşit olacaktır ve unutmayın ki çürümeye yüz tutmuş bir yarım elma varsa çürüyen kısım kadar sağlam elmadan keserseniz eğer elmanın bir yarısı diğer yarısına eşit olmaktan vazgeçmeyecektir... Üzüntüleri götürmek her zaman bizlerin elindedir. Sizlere verilen o güzel duyguları ve fıtratınızdaki o güçleri gereken yer de kullanırsanız çok mutlu bir eş, aile, vatana ve millete güleyüzlü bir vatandaş olacaksınız. Her şeyin başı gülümsemek. Allah ın yarattığı her varlık güzeldir. O güzel yüzlerinizden hiçbir zaman gülümsemeleri eksik etmeyin. Sizleri seviyorum...

Yorumlar

tüm yorumlar