Yeni Yıl Resepsiyonunda Buluştular

SPD ESSEN GÖÇ VE ÇEŞİTLİLİK ÇALIŞMA  GRUBU GELENEKSEL YENİ YIL RESEPSİYONU DÜZENLEDİ Haber Merkezi /Essen SPD Essen göç ve çeşitlilik çalışma grubu olarak Katokomben Tiyatro toplantı salonunda gelenekse...

Yeni Yıl Resepsiyonunda Buluştular

SPD ESSEN GÖÇ VE ÇEŞİTLİLİK ÇALIŞMA  GRUBU GELENEKSEL YENİ YIL RESEPSİYONU DÜZENLEDİ

Haber Merkezi /Essen

SPD Essen göç ve çeşitlilik çalışma grubu olarak Katokomben Tiyatro toplantı salonunda geleneksel yeni yıl resepsiyonunu gerçekleştirdi. Resepsiyona çok sayıda davetli katıldı.

NRW Aile, Çocuk, Gençlik, Kültür ve Spor dan sorumlu Bakan Sayın Christina Kampman, Essen Belediyesi Kültür Müdürü Andreas Bomheuer, NRW Adalet Bakanı Thomas Kutschaty, Federal Milletvekili Dirk Heidenblut, NRW Milletvekili  Britta Altenkamp,  Fraksiyon Başkanı Rainer Marschan davetliler arasındaydı. Çok yoğun bir katılımın olduğu  gece, Yunan  Çocuk Folklor Grubu'nun gösterisi ile başladı.

SPD Essen Göç ve Çeşitlilik Çalışma Grubu Başkanı Berin Kapyapar' ın konukları selamladığı konuşma ile devam etti. SPD Essen Göç ve Çeşitlilik Çalışma Grubu'ndan Deniz Schmaher moderatörlüğünde, NRW Aile, Çocuk, Gençlik, Kültür ve Spor’dan sorumlu Bakan Christina Kampman ve Essen Belediyesi Kültür Müdürü Andreas Bomheuer birer konuşma yaptı.

NRW Aile, Çocuk, Gençlik, Kültür ve Spor’dan sorumlu Bakanı Sayın Christina Kampman yaptığı konuşmada; kültürel etkinliklerin birlikte yaşama katkısı üzerinde durdu. Yeni gelen göçmenlerin Almanya' ya katılımlarının beraber getirdikleri ve onlara ait olan  kültürel motiflerin burada yaşayan canlı ve üretken kültüre entegre edilmesi ile zenginleşeceğini dile getirdi. Ayrıca Kampman konuşmasında, dünyanın her ülkesinin bir göçmen ülke olduğu ve artık bu gerçekle yaşanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Essen Belediyesi Kültür Müdürü Andreas Bomheuer, göreve başladığından beri kültürel etkinliklerin entegrasyona katkılarını birebir gözlemlediğini ve bağlı olduğu  belediyenin bu konuya çok önem verdiğini dile getirerek, tarih boyunca göçün her gelinen ülkenin kültürünü yaratıcılığını geliştirdiğini ve gelişmesine büyük katkı sağladığını aktardı. "Entegrasyon kültürel geçişlere olanak tanımaktır" diyerek kültürel etkinlik ve çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

 

Ayrıca Berlin Kentinden gelen bir pandomimin  piyanist Utku Yurttaş eşliğinde 'insanın yalnızlığı ve sosyal yaşama katılımın önemi'  temalı bir pandomim gösterisi geceye  ayrı bir renk kattı.

Yorumlar

tüm yorumlar