Spor'da kardeşlik ve işbirliği için ilk adım

TAF VE YTSK, ARASINDA KARDEŞLİK İÇİN İLK ADIMLAR ATILDI Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu YTSK, 25-27.01.2017 tarihleri arasında İstanbul'da Türkiye Atletizm Federasyonu TAF, Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek, Yurtdışındaki Türk...

Spor'da kardeşlik ve işbirliği için ilk adım

TAF VE YTSK, ARASINDA KARDEŞLİK İÇİN İLK ADIMLAR ATILDI

Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu YTSK, 25-27.01.2017 tarihleri arasında İstanbul'da Türkiye Atletizm Federasyonu TAF, Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek, Yurtdışındaki Türk sporunun güzel ve aydınlık yarınları için bir dizi görüşmeler yapıldı. İki kurumun Kardeş Federasyon olmalarını sağlıyacak ilk adımlar atıldı..

Konuyla ilgili İstanbul’da yapılan toplantıda, TAF Genel Sektereri Fahrettin Yıldız, TAF Asbaşkanı Yasin Taş, dış ilişkilerden sorumlu Asbaşkan Salih Münir Yaraş ile AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Mallı, Atletizm Federasyonu Organizasyon Kurul Başkanı Güven Gülüm, TAF Dış İlişkiler personeli Cenk Tolga Özcan, Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu Başkanı İlhan Değirmenci ve YTSK, Atletizm Sorumlusu Adnan Karabulut, bir araya geldi.

Toplantıda; Yurtdışında olan spor aktivilerini geliştirmek, Atletizm sporunun gençlere sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması için, çeşitli faaliyetler yapmak üzere, kurumlar arasında ''Birlikte çalışma protokolü'' hazırlanmasına karar verildi.

Protokolün imzalanması ve Berlin'de ''Türk-Alman Dostluk Koşusu''nun düzenlenmesi kararlaştırıldı..

Türk-Alman Dostluk Koşusu'nun İlki, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında başkent Berlin’de yapılması ve daha sonraki yıllarda koşunun geleneksel hale getirilmesi düşünülüyor....

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar