İmza ve söyleşi gününde 300 kişi

ARAŞTIRMACI YAZAR İSMAİL SAYMAZ’DAN İMZA VE SÖYLEŞİ GÜNÜ TR Haber/ Duisburg   Duisburg Alevi Toplumu, araştırmacı gazeteci yazar İsmail Saymaz ile  imza ve söyleşi günü düzenledi. İmza ve söyleşi gü...

İmza ve söyleşi gününde 300 kişi

ARAŞTIRMACI YAZAR İSMAİL SAYMAZ’DAN İMZA VE SÖYLEŞİ GÜNÜ

TR Haber/ Duisburg

 

Duisburg Alevi Toplumu, araştırmacı gazeteci yazar İsmail Saymaz ile  imza ve söyleşi günü düzenledi.

İmza ve söyleşi gününe  ilgi çok yoğundu. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı imza ve söyleşi gününde İsmail Saymaz "15 Temmuz öncesi ve sonrası Türkiye" başlığı altında geniş kapsamlı bilgilerini misafirlerimizle paylaştı. Saymaz, Türkiye´de referandum sürecinde; Alevi’sinden Sünni’ sine, Kürt'ünden Türk'üne , sağcısından solcusuna olumlu ve olumsuz Türkiye halklarını nelerin beklediğini de dile getirdi.

İki bölümden oluşan söyleşi Duisburg Alevi Toplumu eş Başkanı Fatma Yaşar'ın Türkiye'de korku ve sindirme politikasının insanlar üzerindeki etkisini içeren açılış konuşmasıyla başladı. Söyleşinin ilk bölümünde divanı yöneten eş Başkanlar Fatma Yaşar ve Zeki Çakır'ın sorularını cevaplayan İsmail Saymaz yarım saatlik bir arada kitaplarını imzaladı. İsmail Saymaz' ın kitaplarına ilgi büyüktü. İkinci bölümde ise İsmail Saymaz katılımcılardan yöneltilen sorulara cevap verdi. Gelen sorular genellikle, başkanlık sistemi, anayasa referandumu ve Alevilerin Türkiye`de maruz kaldıkları sorunlar ve Türkiye'deki Cemevlerinin fiili durumunun neden göz önünde bulundurulmadığının üzerineydi.

İsmail Saymaz kendine yöneltilen bütün sorulara geniş çaplı cevaplar vermeye çaba gösterdi. Eş Başkanlar, Duisburg Alevi Toplumu adına, seviyeli ve başarılı geçen bu söyleşide, Duisburg Alevi Toplumunu her zamanki gibi yalnız bırakmayan üyelerine ve dostlarına, Alt-Oberhausen Cemevi Başkanı Ersin Bilge'ye, basın mensuplarına, komşu dernek üyelerine ve parti temsilcilerine teşekkür ederek, İsmail Saymaz'a da cesur ve onurlu duruşundan dolayı kutlayarak başarılar dilediler.

Yorumlar

tüm yorumlar