Referandumdan çıkacak "HAYIR" hayırlı olacak

CHP MİLLETVEKİLİ HALUK PEKŞEN “EVET” ÇIKARSA MUCİZE OLUR”   Münih’te konuşan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen “Bu referandumda “evet” oyları fazla çıkarsa bu bir mucize olur” dedi. &nb...

Referandumdan çıkacak

CHP MİLLETVEKİLİ HALUK PEKŞEN “EVET” ÇIKARSA MUCİZE OLUR”

 

Münih’te konuşan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen “Bu referandumda “evet” oyları fazla çıkarsa bu bir mucize olur” dedi.

 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Münih’te konuşan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen “Bu referandumda “evet” oyları fazla çıkarsa bu bir mucize olur” dedi. Üç Beş Kişi Halk Hareketi’nin davetlisi olarak Münih’ gelen Pekşen, Post Hotel’de “Yeni Anayasa’ya neden hayır” başlıklı bir konuşma yaptı. Çok sayıda Münihli'nin katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını hareketin başkanı Levent Ekiz yaptı.

Katılımcılar referandumda neden “Hayır” denmesi gerektiğini anlatan CHP Milletvekili “Bu referandum belki de halkın katılacağı ve iradesini kullanabileceği son seçim olabilir. Bu referandumda kafayı çalıştıran veya kişisel menfaati olmayan “Evet” diyemez. Bu referandumda “Evet” diyene ben şüphe ile bakarım. Bu referandumda “Evet” oyları fazla çıkarsa bu  bir mucize olur” dedi.

 

“HERKES MUTLAKA OYUNU KULLANMALIDIR”

Referandumda herkesin mutlaka oyunu kullanması gerektiğini vurgulayan Pekşen “zaten körü körüne “Evet” diyeceklere yapacak bir şey yok. Ama, sandığa gitmeye üşenen insanları sandığa götürmeye başardığınızda rahatlıkla “Hayır” oyları fazla çıkacaktır. Bu nedenle “Evet” diyecekleri ikna etmeye gerek bile yok. Sizden yalnızca bunu bekliyorum. Türkiye sizin yapacağınız bu demokratik mücadeleyi asla unutmayacaktır” dedi. 

ÖZELEŞTİRİ YAPTI

Etkinliğin soru-yanıt bölümünde izleyicilerden CHP yönetimine karşı  gelen eleştirileri yanıtlarken özeleştiri yapan Haluk Pekşen “muhalefet bunlara karşı bir şeyler yapamadı eleştirisini haklı buluyorum, ama, şimdi herkes baltaları toprağa gömüp, şimdi hep birlikte bu badireyi atlamak üzere bir arada olmalıdır. Daha sonra demokratik koşullar içerisinde parti içinde gerekli mücadele verilebilir” dedi. Pekşen, Avrupa’nın Türkiye’de olup biten anti demokratik uygulamalara sessiz kalmasını eleştirirken “Türkiye kaybederse Avrupa’da kaybeder” dedi.

FETÖ örgütü ile ilgili olarak ta konuşan Pekşen “bu örgüte karşı 1999 yılından beri bir hukuk adamı olarak büyük mücadeleler verdim.  Fethullah Gülen örgütü herhangi basit bir dini cemaat değildir, arkasında çok karışık ve tehlikeli bir yapı yatmaktadır” dedi. 

 

Yorumlar

tüm yorumlar