Son görev için hazır ve nazır bekliyorlar

Bavyera Eyaleti DİTİB Nakil ve Defin Münih ve çevresi Temsilcileri Osman Hulisi Doğan ve Mehmet Doğan hizmette sınır tanımıyorlar Münih-Landshut / Tevfik ŞENDÖL   DİTİB Nakil ve Defin Bavyera ,Münih ve çevresi Temsilcisi O...

Son görev için hazır ve nazır bekliyorlar

Bavyera Eyaleti DİTİB Nakil ve Defin Münih ve çevresi Temsilcileri Osman Hulisi Doğan ve Mehmet Doğan hizmette sınır tanımıyorlar

Münih-Landshut / Tevfik ŞENDÖL

 

DİTİB Nakil ve Defin Bavyera ,Münih ve çevresi Temsilcisi Osman Hulisi Doğan ve  Mehmet Doğan,’’Defin devlet dairesinde ve konsoloslukta’ki işlemlerini,Almanya’da veya Türkiye’de veya  istedikleri yere kadar götürüyoruz.Münih,Nürnberg,Stuttgart veya Almanya’nın her yerinde çalışan görevlilerimiz var.’’diyen Mehmet Doğan ve Osman Hulisi Doğan, ’’Ditib cenaze fonu 1986 yılında kurulmuş .Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın cenazeleri olduğunda nakil lerini sağlamak için yada Almanya’da defin lerini yapmak için kurulan bir fondur .  Üye olunduğu zaman bir refakatçi bileti ile beraber cenazeyi  Türkiye’ye nakil lerini yapıyoruz.Ailede 1 kişi üye oluyor yani eşlerden birisi  üye olduğu zaman aile de kim varsa 18  yaşından aşağı olan çocuk larda bunun içerisinde dahil oluyor. 18 yaşını geçen çocuklar kendileri ayrıca form doldurup üye olmaları lazım .Şayet üye olmayan bir vatandaşımızın başına ölüm hadisesi geldiğinde cenaze fonunu arayıp, bize bilgi verirlerse belli bir ücret karşılığı onları da cennet vatana gönderiyoruz . Zaman zaman bazı olaylar duyuyoruz.

Vatandaşlarımızın başına ağız tadını bozucu ölüm geliyor,.ancak vatandaşlarımız madur oluyorlar. Neden DİTİB ZSU GmbH  cenaze firmasına bildirmeden başka yerlere bildiriyorlar ve hem para yönünden ve hemde manevii yönden madur oluyorlar.Rabbim cümlemize sıhhat ve afiyet versin.Uzun ömürler versin.

Doğduk bir gün öleceğiz dedelerimiz Nerede! Hepsi ahirete göçtü. Cenaze Fonuna üye olmak ölmek demek değildir.

Bir hayır kurumu adaca üye olmak gibi bir şey .Üye ol belki bir gün lazım olur.

Diyanet Camilerinin hepsinde cenaze fonu formları var.

  İrtibat telefonu.Nöbetçi Köln  02218699797 veya 01788699797

Bavyera Münih ve çevresi

Mehmet Doğan 015222808603

Bu numaraları aradığınızda sizlere yardımcı oluruz.’’diye bizleri bilgilendiren Mehmet Doğan’a ve Osman Hulisi Doğan’a gelin Kulak verin.

Yorumlar

tüm yorumlar