KAHVALTIDA ENGELLİLER İÇİN BULUŞTULAR

Aşağı Bavyera Eyaleti Landshut DİTİB Yunus Emre Camiinde Engelliler için kahvaltı düzenlendi   Landshut /Tevfik ŞENDÖL Aşağı Bavyera’nın Landshut şehrinde ki Ditib Yunus Emre  Camiin de geliri engellilere bırakılmak için ...

KAHVALTIDA ENGELLİLER İÇİN BULUŞTULAR

Aşağı Bavyera Eyaleti Landshut DİTİB Yunus Emre Camiinde Engelliler için kahvaltı düzenlendi

 

Landshut /Tevfik ŞENDÖL

Aşağı Bavyera’nın Landshut şehrinde ki Ditib Yunus Emre  Camiin de geliri engellilere bırakılmak için kahvaltı düzenlendi.

Landshut DiTiB Yunus Emre camiin de engelliler yararına düzenlenen kahvaltıyı  El Ele Engelliler Konfederasyonun adın yapılacak Antalya ve çevresindeki engellilere gönderilecek akülü araba için organize eden TatBayern e.V başkanı Sevim Kaya ve evlerinde poğaça,pasta,kızartma yapıp,sabahın erken saatlerinden kahvaltı boyunca yardım eden Landshut Karani e.V derneğinden Selvihan Yılmaz, Hanife Öztürk, Kerime Yılmaz, Gül Turhan, Fatma Kaya, Zeynep Tazegüney,

 Landshut DiTiB Camii Kadınlar Kolu başkanı Azime Hal’ın önderliğinde Şerife Öbeksiz-Keskiç, Semiha Alagöz, Hatice Keserce, Halime Ceylan, Selvihan Yılmaz, Hanife Öztürk, Gül Turhanve çay demleyen ve misafirlere servis eden Ertan Ovaloğluyla birlikte Marketlerin,simit fırınının ve semilleri Yüksel Tokmak hiçbir ücret almadıkları kahvaltılıkları  çok kalabalık misafirin ağız tadına sunuldu.

Landshut ve çevresinden gelen çok kalabalık misafirlerin ağız tadıyla yedikleri kahvaltılıklar ve taze gevrek simitlerin gelirleri ve bağışlarla bir engelli akülü araba parası çıkmış oldu.

 Nürnberg, Bayreuth,Münih Landshut ve çevresinden çok sayıda ki derneklerin yöneticileri El Ele Avrupa Engelliler ve Yaşlılar Konfederasyonu başkanı başkanı Cengiz Hocazade, başkan yardımcısı Kadir Uran,Bayreuth El Ele temsilcileri Hülya Fındık ve İlknur Vatansever, El Ele Onursal başkanı Adalet Günel ve Hacer Çelik,  Landshut Okul Aile Birliği başkanı Nezahat Ehliz ve yönetimden Tevfik Şendöl, Tatbayern başkanı Sevim Kaya, Vilsbiburg SODEM başkanı Esat Türk ve yönetimden Tevfik Şendöl, Landshut UETD’den Şerife Keskiç, Ditib Hacı Bayram Camii Neufahrn i.NB başkanı Yüksel Demir,Kadınlar Kolu Başkanı Leyla Demir ve Ayşe Çetinkaya. Landshut DİTİB başkanı Mesut Karaüzüm ,İsmail Keser, çok kalabalık misafirlerin gelmesinden elde edilen gelir ve bağışlarla bir akülü araba parası çıkmasından  memnuniyetlerini belirttiler. 

El Ele Engelliler Konfederasyonu Başkanı Cengiz Hocazade, ‘’ Landshut ve çevresindeki duyarlı  vatandaşlarımızın engelliler yararına düzenlenen kahvaltıya gelerek göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Amacımız El Ele Ailesini Avrupa’da ve Türkiye’de daha geniş kitlelere yaymaktır.

Engelli insanlarımıza daha duyarlı olunması gerektiği kanısı içindeyim.Bü tür kahvaltı programlarımızı ve sosyal etkinliklerimizi avrupa’da birçok bölgede yaygınlaştırıyoruz.

Herşeyden önce insan hayatının çok önemli olduğunu düşünmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum.

El Ele Engelliler Konfederasyonu çatısı altın gerçekleştirilen engellilere yardım kahvaltısında emeği geçen ,gelen  bağışta bulunan ve Landshut DiTiB Yunus Emre yönetimi,kadınlar koluna ve isimsiz yardımsever kardeşlerime teşekkür ediyorum.

11 mart cumartesi  Geisenhausende düzenleyeceğimiz El Ele engellilere yardım gecesine bütün vatandaşlarımız davetlidir.Elde edeceğimiz yardım ve bağışlarla Antalya,Mersin ve Kayseri bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi yardıma muhtaç engelli kardeşlerimize akülü engelli arabaları göndereceğiz.Duyarlı tüm kardeşlerimizi engellilere yardım gecesine bekliyoruz.’’diye bilgilendirdi

Yorumlar

tüm yorumlar