GEW Eğitimcilerin Tepkisini Çekti

NRW TÜRK ÖRETMENLER DERNEĞİ’NDEN GEW SENDİKASINA MESAFELİ DURUŞ Ahmet Birinci/Dortmund GEW (Eğitim ve Bilim Sendikası) nın yayımlamış olduğu asılsız basın bildirisine, NRW TÖD (NRW Türk Öğretmenler Derneği) de tepki gösterdi. NR...

GEW Eğitimcilerin Tepkisini Çekti

NRW TÜRK ÖRETMENLER DERNEĞİ’NDEN GEW SENDİKASINA MESAFELİ DURUŞ

Ahmet Birinci/Dortmund

GEW (Eğitim ve Bilim Sendikası) nın yayımlamış olduğu asılsız basın bildirisine, NRW TÖD (NRW Türk Öğretmenler Derneği) de tepki gösterdi. NRW TÖD Yönetim Kurulu’nun kamuoyuna yapmış olduğu açıklama:

“Son zamanlarda basında çıkan „muhbirlik“  haberlerini kaygı ve üzüntüyle takip ediyoruz.  NRW TÖD olarak öğretmenlerimizin mesleki ve sosyal yeterliliklerinden şüphemiz yoktur.  Bu nedenle, sansasyona yönelik, bilgi kirliliği içeren açıklama ve değerlendirmelere mesafe koyuyoruz.

NRW TÖD yönetimi Düsseldorf Başkonsolusluğ`unda yapılan toplantıya katılmıştır. Bu toplantıda basında yer alan  zorlama ve  toplantıyı  terk  etme  durumu söz konusu olmamıştır.

Yönetim Kurulumuz toplantıda konu hakkında düşüncelerini belirtmişler ve sorumluluk çerçevesinde uyarılarını yapmışlardır. Kontrolümüz dışında herhangi bir oluşum yoktur. Toplumun gelecek kuşakları emanet ettiği öğretmenlerimizin sağduyularına güvendiklerini  kabul ediyoruz. Öğretmenlerimizin de bu bilinçle  hareket ettiklerini  vurgulamak istediklerini” belirttiler. 

Yorumlar

tüm yorumlar