Seçim yaklaştıkça siyasetçi trafiği artacak

SPD ESSEN, GÖÇMEN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARIYOR Ahmet Birinci/Essen SPD (Almanya Sosyal Demokrat Partisi) Essen, Ankaralılar Derneği’nde yaptıkları toplantıyla göçmen sorunlarını görüştüler. Toplumun farklı ...

Seçim yaklaştıkça siyasetçi trafiği artacak

SPD ESSEN, GÖÇMEN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARIYOR

Ahmet Birinci/Essen

SPD (Almanya Sosyal Demokrat Partisi) Essen, Ankaralılar Derneği’nde yaptıkları toplantıyla göçmen sorunlarını görüştüler. Toplumun farklı kesimlerinden insanlarla bir arya gelen, SPD Essen yetkilileri bilgi alışverişinde bulunarak sorunlara çözüm önerilerinde bulundular.

SPD Göç ve Çeşitlilik Grubu Başkanı Berrin Kapyapar ve Göç Politikaları Sorumlusu Mehmet Akbulut'un yönetiminde, Doğu Avrupa'dan göç edenlerin ve mültecilerin yoğun olarak yaşadığı Batı Essen Bölgesi'nde, SPD NRW Eyaleti Milletvekili ve Eyalet SPD ikinci Başkanı Brita Altenkamp'ın katılımıyla bir toplantı düzenledi.

Essen Şehrinin göçmen kökenli akademisyenlerinin, iş adamlarının ve kanaat önderlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, göçmenlerin yaşadığı sorunların çözümü için yapılması gerekenler tartışıldı.

SPD NRW Eyaleti Milletvekili ve Eyalet SPD ikinci Başkanı Brita Altenkamp, Essen Ankaralılar Derneği' nde düzenlenen toplantıda,  NRW Eyaleti hükümetinin geçen yıllarda yaptığı göçmen politikalarını ve bu politikaların  aşılamayan güçlüklerini ve bu güçlükleri aşmanın politik olanaklarını geniş bir açıdan aktardı.

Altenkamp ,göçmenlerin  sorunlarının çözümünde 'içerme' ve 'uyum' kavramlarının aynı zamanda düşünülmesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca iki dilli eğitim, göçmen kökenli öğretmen, okul ve kreş sayılarının artması gerektiğini belirtti. Şehir gelişim planlarının bu gereksinimleri giderecek şekilde örgütlenmesinin  önemine dikkat çekti. Bu konuda parti olarak çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Yorumlar

tüm yorumlar