STUZUBI Fuarı için Geri Sayım Başladı

Tüm dikkatler STUZUBI fuarına çevrildi Ahmet Birinci/Essen Almanya´nın en önemli mesleki eğitim ve yüksek öğrenim fuarları arasında yer alan STUZUBI, 11. Mart 2017 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında Esse...

STUZUBI Fuarı için Geri Sayım Başladı

Tüm dikkatler STUZUBI fuarına çevrildi

Ahmet Birinci/Essen

Almanya´nın en önemli mesleki eğitim ve yüksek öğrenim fuarları arasında yer alan STUZUBI, 11. Mart 2017 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında Essen Colosseum Tiyatrosu´nda gerçekleştiriliyor.

KAUSA Essen fuarda, göçmenler ile mültecilerin iş piyasasına katılımını destekleme yönündeki çalışmalarını tanıtacak. Federal Eğitim Bakanı Johanna Wanka, NRW Çalışma Bakanı Rainer Schmeltzer ve Alman Filoloji Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger´in himayedarlığında gerçekleştirilen STUZUBI Kariyer fuarları, Almanya çapında bir tanınırlığa ve saygınlığa sahip. Profesyonellerle tanışmak, iş ve meslek yaşamına dair sorularına yanıt bulmak ve işletmelerle ilk irtibatlarını kurmak isteyenler için benzersiz bir fırsat sunan fuar, kapılarını 11 Mart 2017 Cumartesi günü Essen Colosseum Tiyatrosu´nda (Altendorfer Str. 1, 45127 Essen) açmaya hazırlanıyor.

70´e yakın işletme, yüksek öğretim kurumu ve kuruluşun katılımıyla gerçekleştirilecek Stuzubi Fuarı, gün boyu ilginç etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Meslek eğitimi ile yüksek öğrenim arasında kararsız kalanlar, başvurularını nasıl daha ilginç hale getirebileceklerini bilmek isteyenler, çeşitli kuruluşların sunduğu eğitim programlarını yakından tanımak isteyenler veya yurtdışında öğrenimini sürdürmek isteyenler bu programlara katılabilirler. Programlara katılmak ve fuara giriş tamamen ücretsiz.

TAM Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren KAUSA Essen de fuarda bir stand ile temsil edilecek. Göçmen ve mültecilerin mesleki eğitim yaşamına katılımını kolaylaştırmak yönünde çalışmalar gerçekleştiren KAUSA Essen´in fuardaki standını ziyaret edenler, KAUSA uzmanları ile dört dilde (Almanca, Arapça, İngilizce ve Türkçe) gelecek perspektiflerini değerlendirme ve KAUSA Essen´in hizmetlerini yakından tanıma imkanı bulacaklar.

Daha fazla bilgi için: https://www.stuzubi.de/messen/essen-11032017/

Yorumlar

tüm yorumlar